Home Slavenības Harijs un Megana “pārpumpējuši” milzīgu summu labdarībai saziedotās naudas

Harijs un Megana “pārpumpējuši” milzīgu summu labdarībai saziedotās naudas

0

Princis Harijs un viņa sieva Megana Mārkla “pārpumpējuši” tūkstošiem mārciņu no karaliskās labdarības organizācijas uz Harijam piederošu kompāniju, vēsta britu mediji.

Pāra bezpeļņas organizācija “Sussex Royal” un ilgtspējīgu ceļojumu iniciatīva “Travalyst” pagājušajā gadā saņēma milzīgu atlīdzību no labdarības organizācijas, kuru Harijs un Megana vadīja kopā ar princi Viljamu un Keitu Midltoni. Karalisko fondu kopīgi vadīja Kembridžas hercogpāris un Saseksas hercogpāris, līdz Megana un Harijs pagājušajā vasarā no tā aizgāja, un, noslēdzot šo atdalīšanos, tika izmaksāta nauda Saseksas hercogpāra labdarības organizācijām. “Sussex Royal” tika piešķirta “neierobežota dotācija” 145 000 sterliņu mārciņu (~160 000 Eur) apmērā, lai atvieglotu jaunās labdarības organizācijas izveidi, un “Travalyst” tika izmaksāti 144 901 sterliņu mārciņu (~158 000 Eur) dotācijas.

Tomēr pēc tam, kad Harijs un Meganaatkāpās no karaļnama pienākumu pildīšanas, viņiem tika dots norādījums neturpināt “Sussex Royal” zīmola izmantošanu, un tika pieņemts lēmums slēgt šo fondu, tāpēc pāris nolēma dibināt jaunu – savu labdarības fondu “Archewell”. Šobrīd gan “Archwell” atklāšana ir atlikta uz nākamo gadu, jo Harijs un Megana koncentrē savu uzmanību uz “Black Lives Matter” kustību un koronavīrusa pandēmiju.

Šobrīd britu mediju rokās nonākusi informācija, ka visi “Sussex Royal”  līdzekļi tiks pārskaitīti uz Harija ilgtspējīgo tūrisma iniciatīvu “Travalyst”, kas kā akciju sabiedrība dibināta vien šī gada 3. aprīlī, un tā nav reģistrēta Labdarības komisijā.

Saskaņā ar “Companies House” datiem Harijam pieder vismaz 75 procenti “Travalyst” akciju. Harijam pietuvināts avots apstiprinājis britu medijiem, ka ir iesniegti dokumenti “Sussex Royal” slēgšanai, kas tuvākajās dienās tiks publiskoti un būs pieejami arī tiešsaistē. Organizācija izies likvidācijas periodu, kā laikā visi fonda pilnvarotie atteiksies no saviem amatiem, izņemot Hariju, kurš paliks tā direktors un pilnvarotais līdz likvidācijas process būs pabeigts. Visa nauda, kas šobrīd atrodas “Sussex Royal” fondā, tiks pārvietota uz “Travalyst”.

Avots sacīja: “Pēdējo 12 mēnešu laikā vienīgā labdarības organizāciju darbības un attīstības programma bijusi ilgtspējīgu ceļojumu un tūrisma iniciatīva “Travalyst”, kas šobrīd darbojas kā neatkarīgs bezpeļņas uzņēmums, kas atrodas Apvienotajā Karalistē, un visi “Sussex Royal” aktīvi tiks nodoti tai. Ceļojumu un tūrisma nozare ir viena no vissmagāk cietušajām koronavīrusa pandēmijas laikā, ir ietekmēti šajā nozarē strādājošie visā pasaulē. “Travalyst” uzņēmums ir apņēmies aktīvi darboties, palīdzot kopienām, kas paļaujas uz to, ka tūrismu būs iespējams atjaunot veidos, kas atbalsta tā ilgtermiņa uzturēšanu un elastību.” Tuvākajā laikā tiek solīts vairāk informācijas par šo kustību un tās attīstību.

“Travalyst” sadarbojas ar ceļojumu nozares milžiem, tostarp Booking.com, Skyskanner, Trip.com, TripAdviser un Visa, un atklāj, ka tā mērķi ir aizsargāt savvaļas dzīvniekus, veicināt vides saudzēšanu, veicināt tūrisma izaugsmi un palīdzēt uzplaukt dažādām kopienām.

Tomēr kopumā “Travalyst” biznesa modelis ir ļoti neskaidrs un nav zināmi ne konkrēti pakalpojumu, ne sponsorēti projekti, kas veikti līdz šim. Nav skaidrs, ko tieši un kā “Travalyst” darīs ar gandrīz 300 000 sterliņu mārciņu (~330 000 Eur), kas ir uzņēmuma īpašumā un saņemts no Karaliskā fonda kases līdz ar “Sussex Royal” likvidēšanu.

Karaliskais fonds savā gada finanšu pārskatā par 2019. kalendāro gadu, kas publicēts 2020. gada jūnijā, rakstīja, ka lēmumus par piešķīrumiem pieņem pilnvarnieki un tie tiek pieņemti, pamatojoties uz to, ka projekti uzskatāmi pierāda sabiedrisko labumu – labdarību.

Ziņojumā teikts: “Lēmumus par dotācijām pieņem pilnvarnieki. Pilnvarnieki apstiprina tikai dotācijas vai finansē projektus, kas parāda sabiedrisko labumu saskaņā ar Labdarības komisijas norādījumiem. Karaliskais fonds aktīvi meklē iespējas, lai gūtu pierādījumus līdzekļu pareizam izlietojumam.”

Tomēr “Travalyst” ir sabiedrība ar ierobežotu atbildību, nevis labdarības organizācija, bez norādes par to, kādam mērķim tiks izlietota Karaliskā fonda nauda. Tiek uzskatīts, ka fonds ir piešķīris atbalstu “Sussex Royal”, kad tā bija Saseksas hercoga un hercogienes labdarības organizācija, līdz ar to tas aizvien ir Karaliskā fonda ieguldījums, nevis Harija un Meganas veikums, ar ko izrīkoties pēc saviem ieskatiem.

Karaliskais fonds turpinā darbu garīgās veselības, pasargāšanas, agrīno gadu, ārkārtas reaģēšanas un COVID-19 jomās. Labdarību, kuru tagad vada tikai Viljams un Keita, finansē no privātpersonu, trastu, fondu un korporatīvo partneru ziedojumiem.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.