Home Nopietnāk Piektdienas rītā saņemtas skumjas ziņas

Piektdienas rītā saņemtas skumjas ziņas

0

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 2. jūlija plkst. 6.30 līdz 3. jūlija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 41 izsaukumu – 11 uz ugunsgrēku dzēšanu, 25 uz glābšanas darbiem, bet pieci izsaukumi bija maldinājumi.

Vakar ugunsdzēsēji glābēji no ūdenstilpēm izcēla divus bojāgājušus cilvēkus – vienu Alūksnē no ezera, bet otru Siguldā no upes. Šogad glābēji izcēluši jau 63 noslīkušos.

VUGD aicina ievērot piesardzību atpūtā pie un uz ūdens. Papildu drošībai – nodarbojoties ar kādu no ūdens sporta veidiem vai vizinoties ar laivu, kuteri vai kādu citu peldlīdzekli, aicinām izmantot glābšanas vestes.

Vakar plkst. 23.46 VUGD saņēma izsaukumu Rīgā, kur ugunsgrēks bija izcēlies daudzstāvu dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka piecstāvu nama dzīvoklī deg elektriskā plīts un galda virsma 0,5m2 platībā. Ugunsdzēsēji glābēji no piedūmotā dzīvokļa izglāba cilvēku, kurš bija cietis un tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Plkst. 00.22 ugunsgrēks likvidēts. Dūmu detektors mājoklī nebija uzstādīts.

VUGD atgādina, ka no 2020.gada 1.janvāra visos mājokļos ir jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem, kas ar skaļas skaņas palīdzību brīdinās par sadūmojumu un ugunsgrēka izcelšanos. Savukārt privātmājas papildus ir jānodrošina ar ugunsdzēsības aparātu.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji steidzās arī uz izsaukumiem, kur dega atkritumi, saimniecības ēkas griesti, divos gadījumos piededzis ēdiens, ledusskapis, pirts un šķūņa siena, dārza māja.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.