Home Nopietnāk Nopietni brīdina par tuvākajās stundās Latvijā gaidāmo laiku

Nopietni brīdina par tuvākajās stundās Latvijā gaidāmo laiku

0

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši sarkano, oranžo un dzelteno brīdinājumu par ļoti stipriem nokrišņiem daudzviet Latvijā.

30.06.2020. priekšpusdienā Rīgā gaidāms ilgstošs lietus (kopējais nokrišņu daudzums sasniegs 40-55 mm), iespējams arī pērkona negaiss.

Pēc jaunākajiem aprēķiniem Latvijas centrālajos rajonos naktī uz otrdienu un priekšpusdienā gaidāmas ekstremālas lietavas, kopējam nokrišņu daudzumam sasniedzot 60-80 mm. Rietumu rajonos līs ilgstoši  (kopējais nokrišņu daudzums sasniegs 40-55 mm), arī dažviet austrumu rajonos no rīta gaidām stiprs lietus – nokrišņu daudzums sasniegs ap 20 mm.  Iespējams arī pērkona negaiss.

Brīdinājums spēkā no plkst. 22:00 29.06.2020. līdz plkst. 16:00 30.06.2020.

RĪKOJIES, lai pasargātu sevi, un seko norādījumiem, ko sniedz atbildīgās institūcijas! Iespējama plaša īpašumu applūšana, kas apdraud dzīvību, kā arī evakuācija. Ļoti apgrūtināta pārvietošanās un traucēta elektroenerģijas un ūdens apgāde, telekomunikāciju sakari. Bīstami braukšanas apstākļi uz ceļa pasliktinātas redzamības un akvaplanēšanas dēļ.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.