Home Zem jostasvietas 11 fakti par sievietes baudas pumpuru – klitoru

11 fakti par sievietes baudas pumpuru – klitoru

0

Klitora noslēpums atklāj būtiskus faktus par sievietes seksuālo baudu. Apkopojām informāciju, ko tu, iespējams, līdz šim nezināji!

Vārds klitors ir cēlies no grieķu valodas un nozīmē – mazais kalns. Taču mēs to dēvējam dažādi, piemēram: rozes pumpurs, ķiršu kauliņš, mīlestības podziņa vai durvju zvaniņš, prieka svilpe utt.

 

TAS IR LIELĀKS NEKĀ DOMĀJI: klitors ir vidēji puscentimetru garš un tikai nedaudz vairāk nekā 0,25 cm plats. Tomēr tā ir tikai viena ceturtdaļa no tā redzamās daļas, jo mazais pumpurs ir tikai neliela klitora daļa – galviņa. To (kas var būt pat vairak nekā 10 cm liels) vislabāk sataustīsi, ja palaidīsi vaļā gļotādas krokas, ļaujot tām nosegt klitora galviņu – sataustisi pacietu, garenisku veidojumu, kas stiepjas kaunuma kaula virzienā tieši zem ādas.  Dzemdējušām sievietēm klitors parasti ir vēl lielāks. 

 

ĀRKĀRTĪGI JUTĪGS: tajā apvienoti aptuveni 8000 nervu gali, salīdzinot – vīrieša dzimumloceklī to ir 4000, padarot šo mazo baudas orgānu par visjutīgāko sievietes erogēno zonu.  Lai gan klitora galviņa ir maza, tās spēcīgi izraisītās sajūtas orgasma laikā, izplatās arī iegurnī, skarot vēl 15000 nervu galu! Ne tikai baudas podziņu, bet visu šo gļotādas daļu ar sazarotu asinsvadu, nervu un muskuļu tīklu ietekmē seksuāls uzbudinājums.

 

VIENĪGAIS ORGĀNS, KAS RADĪTS TIKAI SEKSUĀLAJAI BAUDAI: sievietes ķermenī ir daudz erogēno zonu, taču klitors ir vienīgā ķermeņa vieta, kuras funkcija ir radīt un sniegt seksuālu baudu, kamēr citām jutīgām  zonam ir arī cits pielietojums. Klitors ir tikai seksuāls orgāns bez reproduktīvās funkcijas.

 

KLITORS IR EKVIVALENTS DZIMUMLOCEKLIM: lai gan mums šķiet, ka vīrieši ir no Marsa, bet mēs, sievietes, no Venēras, mums tomēr ir daudz kas kopīgs. Klitors ir līdzvērtīgs dzimumloceklim, jo tas ir veidots no tādiem pašiem erektīliem audiem (spējīgs uz sava veida erekciju – piepildoties ar asinīm, piebriestot un kļūstot cietākam un jutīgakam pret pieskārieniem), tam tāpat ir galviņa un kapucīte (kā vīrietim: priekšādiņa). Kā minējām iepriekš – klitora galviņā sakopoti nervu gali, kā arī tā ķermenis pēc sava izmēra līdzinās neerektētam penim.

 

KATRS KLITORS IR ATŠĶIRĪGS: dažām no mums tas izskatās pēc maza, gluda un sārta pumpura, dažām – kā neliela vīnoga, savukārt, citām ir vidēji liels, izteikti izvirzīts uz āru vai arī gluži pretēji – apslēpts.

 

TAS AUG VISU SIEVIETES DZĪVES LAIKU: nē, nepārproti, tas neizstaipās vai kā citādi nedeformējas no seksuālās baudas vai stimulācijas. Klitora lieluma izmaiņas ir atkarīgas no hormonu līmeņa svārstībām  sievietes ķermenī. Pubertātes sakumā tas sāk pieaugt, savukārt, tai beidzoties – ir 1,8 reizes lielāks. Salīdzinot: 32 gadīgas sievietes klitors būs jau gandrīz 4 reizes lielāks nekā pārejas perioda sākumposmā. Un ar to nekas nebeidzas! Pēc menopauzes baudas pumpurs ir jau 7 reizes lielāks nekā tas bija sievietes dzimšanas brīdī. Tomēr – tas tāpat būs mazs un izmēra izmaiņas nebūs ļoti pamanāmas. 

 

KLITORS NENOVECO: reiz nobriedis, tas saglabā seksuālo nozīmi visu atlikušo sievietes mūžu. Tātad, nekad nav par vēlu iepazīt šo erogēno zonu!

 

PALĪGS ORGASMA SASNIEGŠANĀ: ne katra sieviete spēj sasniegt orgasmu bez papildus klitora stimulācijas! Klitorālais orgasms ietver 3 – 15 kontrakcijas un tas var ilgt 10 – 30 sekundes, papildus tam ir arī kontrakcijas iegurnī, līdz ar to labsajūta ir ilgtsošāka. Dažām  sievietēm  ir īpaši veicies un viņas izjūt vairākus šādus orgasmus pēc kārtas. Lai nu kā, ir pierādīts, ka šāds baudas augstākais punkts ir ilgāks nekā vīrieša orgasms – kā mums veicas, dāmas! Pirms orgasma klitors piebriest un spēcīgajā uzbudinājuma laikā tā galviņa spēj palielināties līdz pat divām reizēm. 

 

TIKAI TU PATI ZINI, KĀ TAM IR JĀPIESKARAS: vēlies, lai vīrietis to dara maigi vai spēcīgāk, lai mīļotais ar pirkstu braukā pa to uz priekšu un atpakaļ vai pa apli…vai liek lietā mēli! Izrunājieties par to!

 

PASPILGTINIET SAJŪTAS: dodieties un intīmpreču veikalu vai izpētiet internetā pieejamās preces, piemēram, klitora vakuuma sūknīti, lai palielinātu asins pieplūdumu tajā un sniegtu plašāku izjūtu gammu, vai iegādājieties kādu stimulējošu krēmu, kas palielina klitora un arī vagīnas jutīgumu, paātrinot orgasma sasniegšanu.

 

KLITORA PLASTIKA: nav vairs nekāds jaunums, ka mūsdienās ir iespējams gulties zem naža, lai pārveidotu arī klitoru. Tomēr tas nav nekāds untums, jo operācija palīdz tām sievietēm, kuras citādi nevar sasniegt orgasmu – ļauties šai baudai, jo pretējā gadījumā iespējamas garīgās veselības problēmas. Tāpat, ja šī bauda ir liegta, jo sievietei ir iedzimtas anomālijas vai iegūts defekts, piemēram, klitora kapuce ir pārāk liela un aizsedz šo baudas orgānu, vai tas dažādu traumu rezultātā ir paslēpts zem rētām, negatīvi ietekmējot seksuālo dzīvi. Šīs problēmas ir iespējams atrisināt ar intīmās ķirurģijas palīdzību, veicot klitora plastiku – palielinot, samazinot vai atsedzot to.

 

Lai jums jauks vakars!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.