Home Nopietnāk Sinoptiķis Bricis iepriecina kārtīgas ziemas gaidītājus

Sinoptiķis Bricis iepriecina kārtīgas ziemas gaidītājus

0

Latvijas televīzijas sinoptiķis Toms Bricis nupat piedzīvoto vētru Latvijas kontekstā nesauc par stipru, kā arī intervijā “Rīta Panorāmai” prognozē laiku turpmāk.

Bricis norāda, ka gada pirmajās dienās piedzīvotā vētra nebūtu dēvējama par ko ļoti īpašu, ko parāda arī salīdzinoši nelielais elektrības pieslēgumu pārrāvumu skaits un glābēju izsaukumu daudzums uz vēja nodarīto postījumu likvidēšanas darbiem. Vētras epicentrs bija gana tālu no Latvijas, Baltijas jūras ziemeļos, kur Ālandu salās reģistrēts pat 42 m/s liels vējš – tādā cilvēku vienkārši aizpūš, skaidro sinoptiķis.

Bet kas gaidāms turpmāk? Ja vēl piektdien pēc snigšanas gaidāms neliels atkusnis, tad turpmākajās dienās jau ne pārāk stiprs, bet tomēr stabils sals. Pie skaidrām debesīm valsts austrumos kādā naktī gaiss var atdzist līdz -10 un vairāk grādiem. Galvenā tendence ir tāda, ka tuvākajā laikā Latvijā būs stabila ziema, turklāt Eiropā janvāra vidū vai otrajā pusē gaidāms arī pamatīgāks aukstuma vilnis. Turklāt mēs, visticamāk, būsim pirmie, kas to izbaudīs, jo lielākoties aukstums nāk no Eiropas Z, ZA un A daļas.

 

Šobrīd ir grūti prognozēt, cik tieši auksts būs pie mums, bet iespēja, ka tie būs vismaz -30 grādi, ir gana liela, stāsta T. Bricis.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.