Home Nopietnāk Pēc Ziemassvētkiem laiks jūtami mainīsies

Pēc Ziemassvētkiem laiks jūtami mainīsies

1
www.gratisography.com
www.gratisography.com

 

Nedēļas nogalē ciklona ietekmē gaidāms sniega segas pieaugums, un aukstas naktis. Bet nākamās nedēļas laikā Latvijas rietumos gaidāms atkusnis, arī lietus, savukārt austrumos pamatā saglabāsies sals un sniegs, vēsta Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Nedēļas izskaņā Latvijā laika apstākļus noteiks aktīvs ciklons, kurš no Centrāleiropas virzīsies uz austrumiem. Tā ziemeļu malas ietekmē gaidāms lielākoties mākoņains laiks un sniegs. Vietām Latvijā sniega segas biezums pieaugs par 3-5 cm. Gaisa temperatūra lielākoties pieturēsies -2…-8° robežās.

Svētku dienas iesāksies ar salu – naktī uz pirmdienu atmosfēras spiediens pakāpeniski paaugstināsies un nokrišņi mitēsies, bet, debesīm skaidrojoties, vietām gaisa temperatūra pazemināsies līdz -13…-15°, arī dienā austrumos pieturēsies sals ap -5…-10°, rietumos būs siltāks.

Pirmajos un Otrajos Ziemassvētkos, no rietumiem pastiprinoties ciklona ietekmei, gaidāms sniegs, bet, gaisa temperatūrai paaugstinoties, rietumos arī lietus. Nedēļas otrajā pusē, ciklonam pakāpeniski virzoties uz austrumiem, teritorijā no rietumiem ar brāzmainiem vējiem ieplūdīs vēl siltākas gaisa masas un termometra stabiņš vietām sasniegs +2…+5° atzīmes, vien valsts austrumos pieturēsies neliels sals.

1 COMMENT

  1. Laikam man būs bijusi taisnība -pareģojot kāda būs ziema ! Pirmais uzkritušais sniegs noturējās (nenokusa )
    astoņas vai deviņas dienas ! Kādreiz ,,vecajos -labajos laikos” tika sniegts skaidrojums : CIK DIENAS NOTURAS
    PIRMAIS UZKRITUŠAIS SNIEGS – TIK ATKUŠŅI ZIEMĀ GAIDĀMI ! Trīs jau ir sabijuši .Ceturtais kā sola būs pēc
    Ziemas svētkiem ! Nebūs grūti saskaitīt ,…cik atkušņi būs līdz pavasarim !
    Tā nu nāksies vienu otru,bargas ziemas pareģi , bāzt maisā ,lai nejauktu gaisu …….

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.