Home Nopietnāk Sinoptiķi pastāsta, kad atkal kļūs vēsāks

Sinoptiķi pastāsta, kad atkal kļūs vēsāks

0
www.gratisography.com
www.gratisography.com

 

Nedēļas nogalē daudzviet snigs un līs, bet piekrastē pūtīs brāzmains vējš. Nākamnedēļ laiks saglabāsies mākoņains un gandrīz katru dienu gaidāmi nokrišņi. Nedēļas pirmajā pusē gaiss iesils līdz 0…+5°, bet nedēļas otrajā pusē gaisa temperatūra pazemināsies un atgriezīsies neliels sals, vēsta Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Šajā nedēļā laika apstākļus lielākoties noteica ciklonu darbība – daudzviet tika novēroti nokrišņi un piekrastē vējš brāzmās pūta līdz 15-16 m/s. Atsevišķās naktīs gaisa temperatūra pazeminājās līdz -5…-8°, bet dienās pārsvarā valdīja atkusnis – otrdien Kurzemes piekrastē gaisa temperatūra sasniedza pat +7…+8° . Ciklona ietekmei mazinoties, debesis skaidrojās un uzspīdēja arī saule. Sniega sega, kas izveidojās pagājušās nedēļas beigās un šīs nedēļas sākumā, pārsvarā nokusa.

Šīs nedēļas nogale aizsāksies ar nokrišņiem bagātu laiku. Piektdien teritoriju šķērsos atmosfēras fronte, kas nesīs sniegu – veidosies 2-5 cm bieza sniega sega, bet, teritorijā ieplūstot siltākam gaisam, sniegs pāries slapjā sniegā, lietū, kā arī sasalstošā lietū – vietām veidosies apledojums un ceļi būs slideni. Sestdien teritoriju šķērsos jau nākamā nokrišņu zona, visā teritorijā nesot mērenu lietu. Termometra stabiņš pārsvarā būs virs 0° atzīmes, galējos Latvijas rietumos dienās sasniedzot +5…+7°. Neliels sals pieturēsies vien naktīs valsts austrumos. Sestdien un Svētdien piekrastē dienvidrietumu vējš brāzmās pūtīs līdz 15-16 m/s.

Nākošās nedēļas pirmajā pusē laikapstākļus noteiks ciklons, kura centrs atradīsies virs Baltijas jūras reģiona. Gaidāms mākoņains laiks, lielākajā valsts teritorijā būs novērojami nokrišņi – rietumos lietus, bet austrumos un centrālajos rajonos arī slapjš sniegs, sniegs. Gaisa temperatūra gan naktī, gan dienā būs līdzīga – pārsvarā 0…+5°, naktīs vietām iespējams neliels sals līdz 0…-2°.

Nedēļas vidū un otrajā pusē ciklona ietekme mazināsies un Latvijas teritorijā ieplūdīs nedaudz aukstākas gaisa masas, līdz ar to gaisa temperatūra par dažiem grādiem pazemināsies. Nokrišņu daudzums kopumā būs mazāks, tomēr mākoņu debesīs joprojām būs daudz.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.