Home Nopietnāk Jau šīs nedēļas beigās “mīnusi” būs pat dienas laikā, nākamnedēļ arī sniegs

Jau šīs nedēļas beigās “mīnusi” būs pat dienas laikā, nākamnedēļ arī sniegs

0
kaboompics.com
kaboompics.com

 

Šīs nedēļas sākumā pieturēsies auksts laiks un vietām gaidāmi nelieli īslaicīgi nokrišņi slapja sniega un sniega veidā, nedēļas vidū iestāsies sauss un nedaudz siltāks laiks, taču nedēļas beigās atkal ieplūdīs auksts gaiss, kas piekrastes rajonos izraisīs nelielus īslaicīgus nokrišņus, kā arī salu visas diennakts garumā austrumu rajonos, vēsta Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Pagājušajās brīvdienās laika apstākļus noteica ciklona dienvidu mala, kā rezultātā palielinājās mākoņu daudzums, un daudzviet nedaudz lija un smidzināja. Piekrastē pastiprinājās dienvidaustrumu, dienvidu vējš, kas iegriezās no ziemeļu puses un piekrastē brāzmās sasniedza 15-17 m/s. Valsts svētku laikā, virs Latvijas atrodoties ciklona rietumu daļai, mākoņu daudzums samazinājās un bieži spīdēja saule. Arī tuvākajā nedēļā gaidāma laika apstākļu pakāpeniska uzlabošanās.

 

Šīs nedēļas pirmajā pusē pakāpeniski pastiprināsies anticiklona ietekme. Sākotnēji debesis lielākoties klās mākoņi, un vietām gaidāmi nelieli īslaicīgi nokrišņi: piekrastes rajonos lielākoties lietus, pārējā teritorijā slapjš sniegs un sniegs. Pierims vējš, kura virziens būs mainīgs. Lēna vēja apstākļos rīta stundās vietām var izveidoties migla. Tā kā termometra stabiņš bieži noslīdēs zem 0 grādu atzīmes, tad atsevišķi ceļu posmi būs slideni. Gaisa temperatūra naktī teritorijas lielākajā daļā gaidāma 0…-5 grādu robežās. Jūras un Kurzemes līča piekrastē gaisa temperatūra pazemināsies tikai līdz 0…+2 grādiem. Dienā gaisa temperatūra paaugstināsies līdz 0…+5 grādiem, vienīgi austrumu daļā termometra stabiņš nepacelsies augstāk par 0…-1 grādu atzīmei.

Nedēļas otrajā pusē Latvijā laika apstākļus noteiks anticiklona centrālā daļa, līdz ar to gaidāms mākoņains un sauss laiks. Brīžiem starp mākoņiem uzspīdēs saule. Saglabāsies lēns vējš. Latvijā ieplūdīs siltāks gaiss, tādēļ, lai gan gaisa temperatūra dienā turēsies virs 0 grādu atzīmes, naktī daudzviet gaisa temperatūra paliks negatīva.

Brīvdienās anticiklona ietekme mazināsies. Piekrastes rajonos gaidāmi nelieli īslaicīgi nokrišņi: lietus, kas pāries slapjā sniegā. Latvijā ieplūdīs auksta gaisa masa no ziemeļrietumiem, līdz ar to kļūs vēl vēsāks, un teritorijas lielākajā daļā termometra stabiņš gan naktī, gan dienā laikā nepārsniegs 0 grādu atzīmi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.