Home Nopietnāk Virs militārās parādes krastmalā pēkšņi parādās sarkanbaltsarkana “airBaltic” lidmašīna – FOTO

Virs militārās parādes krastmalā pēkšņi parādās sarkanbaltsarkana “airBaltic” lidmašīna – FOTO

0

 

Latvijas nacionālā lidsabiedrība airBaltic 2018. gada 18. novembrī pirmo reizi piedalījās svinīgajā parādē ar Airbus A220-300 lidmašīnu, kuru rotā Latvijas simtgadei veltītais sarkanbaltsarkanais krāsojums un galvaspilsētas Rīgas vārds.

“Tas ir patiess gods mūsu lidsabiedrībai būt daļai no tik vēsturiska brīža – Latvijas simtgades parādes. Mūsu komanda ir lepna, ka tieši ar šādu unikālu lidojumu virs Daugavas mēs kopā ar iedzīvotājiem atzīmējam Latvijas Republikas proklamēšanas dienu,” norāda airBaltic izpilddirektors Martins Gauss (Martin Gauss).

airBaltic lidmašīna pacēlās no starptautiskās lidostas “Rīga” un parādei pievienojās no Baltijas jūras līča puses. Tā lidoja virs Daugavas gar 11. novembra krastmalu. Lidmašīnu šajā godpilnajā misijā vadīja pieredzējuši, augsti kvalificēti latviešu piloti.

Latvijas lidsabiedrība airBaltic 2018. gada 9. novembrī īpašā pasākumā starptautiskajā lidostā “Rīga” kopā pulcēja sadarbības partnerus un darbiniekus, lai pasniegtu unikālu dāvanu Latvijai simtgadē – lidmašīnas Airbus A220-300 īpašo krāsojumu. Pasākuma ietvaros Latvijas vārdā dāvanu pieņēma Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Pirmo reizi lidsabiedrības vēsturē airBaltic lidmašīna ir krāsota kā mākslas darbs, attēlojot uz tās valsts simbolu – Latvijas karogu. Lai radītu šo mākslas darbu, 15 profesionāli krāsotāji strādāja 1 000 stundas. Kopumā krāsošanas procesā ir izlietoti 250 litri grunts, krāsas un lakas, krāsotā slāņa biezumam veidojot 120 mikronus jeb 0,12 mm.

airBaltic nodrošina lidojumus uz vairāk nekā 70 galamērķiem no Rīgas, Tallinas un Viļņas, piedāvājot ērtus savienojumus no Rīgas uz plašo galamērķu klāstu lidsabiedrības maršrutu tīklā Eiropā, Skandināvijā, NVS un Tuvajos Austrumos. 2019. gada vasarā airBaltic savam maršrutu tīklam pievienos trīs jaunus galamērķus no Tallinas uz Malagu, Briseli un Kopenhāgenu, kā arī uzsāks tiešos lidojumus no Rīgas uz Štutgarti un Ļvovu.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.