Home Nopietnāk Bez mammas palikusi 5 bērnu ģimene pierobežā; brīvprātīgajiem mājās paveras negaidīts skats

Bez mammas palikusi 5 bērnu ģimene pierobežā; brīvprātīgajiem mājās paveras negaidīts skats

0

 

Labdarības organizācija “Palīdzēsim viens otram” regulāri apciemo nelaimē nonākušas ģimenes visā Latvijā, sniedzot praktisku palīdzību. Šoreiz brīvprātīgos pārsteigusi kāda kupla ģimene Lietuvas pierobežā, kas palikusi bez mammas.

“Jau pašā rīta agrumā mūsu ceļš aizveda mūs uz mazu miestiņu Lietuvas pierobežā. Šai ģimenē aug pieci ķipari, no kuriem trīs bērniņi ir ar īpašām vajadzībām, un omīte, kura ir neredzīga un ir kopjama.

Vasara ģimenei bija lielu pārbaudījumu pilna. Tēvs palika viens, jo mamma izvēlējās citu dzīves ceļu un atstāja visu atbildību un pienākumus uz tēva pleciem. Ģimenē ir padziļinātas problēmas, kuras risinājām soli pa solim, lai varētu sakārtot ikdienu un uzlabotu dzīves apstākļus. Kad mamma no ģimenes aizgāja, lūkojāmies ar bažām, kā tēvs tiks ar visu galā – pieci bērni, kopjama omīte un saimniecība, kurā ir govis, cūkas, vistas utt.

Bet šodien vizīte mūs ļoti patīkami pārsteidza un aizkustināja līdz sirds dziļumiem.

Iebraucot pagalmā, tēvs jau mūs, pie durvju lieveņa smaidīdams, sagaidīja un laipni aicināja iekšā. Un ar nepacietību un neizmērojamu lepnumu mums rādija savus veikumus. Tēvs tiek galā ar maltītes gatavošanu, māja bija tik tīra, kādu nekad nebijām redzējuši visas šīs reizes, kad bijām apciemot ģimeni. Un, sakārtojot budžeta plānu, tēvs ir atlicis naudiņu, lai uzsāktu remontu mājā. Pats cītīgi jau izremontējis vienu istabu, ielicis izkritušo logu, nokrāsojis sienas, pārvilcis kanalizāciju utt. Un patiess prieks bija redzēt, ka bērni visi apčubināti un laimīgi.

Mēs strādājam ar ģimenēm ilgtermiņā, mēs viņas mudinām mainīt pašiem savu dzīvi un dodam vajadzīgo „atspērienu”. Šis ir piemērs, cik ļoti cilvēks var mainīties un cīnīties. Varam teikt – ar apbrīnu vērojam šo viņa apņēmību. Salīdzinot, kādi apstākļi bija pirmo reizi, kad sākām strādāt ar ģimeni un kādi uzlabojumi ir tagad, tas ir vienreizēji, prieks redzēt darba augļus,” vēsta “Palīdzēsim viens otram”

Organizācijas “Facebook” lapa atrodama ŠEIT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.