Home Nopietnāk Lāčplēša dienā laiks Latvijā sāks mainīties: Prognoze 7 dienām

Lāčplēša dienā laiks Latvijā sāks mainīties: Prognoze 7 dienām

0
Photo by Efdal YILDIZ from Pexels
Photo by Efdal YILDIZ from Pexels

 

Nākamo septiņu dienu laikā nav gaidāmas krasas laikapstākļu izmaiņas, vēl aizvien debesis lielākoties aizklās mākoņi, perioda sākumā gaidāmas miglas, bet pakāpeniski pastiprināsies vējš, izkliedējot miglu un nesot sev līdzi arī nokrišņus, bet gaisa temperatūra nepazemināsies zem 0° robežas, vēsta Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Šīs darba nedēļas laikapstākļus noteica anticiklona rietumu, ziemeļrietumu mala, tāpēc, neskatoties uz apmākušos laiku, ievērojami nokrišņi netika fiksēti, visu nedēļu bija lēns līdz mērens vējš, atsevišķos rajonos migla ar redzamību 200-500 m. Darba nedēļas sākumā termometra stabiņš naktī vietām nolaidās līdz -2° atzīmei, bet dienā gaiss sasila pat līdz +13° – otrdien, debesīm skaidrojoties galējos rietumu rajonos, tika pārspēti 6. novembra maksimālās gaisa temperatūras rekordi: Liepājā +12.5° un Rucavā +13.2°.

Piektdien un sestdien vēl aizvien debesis klās bieza mākoņu sega, daudzviet gaidāma migla un dažviet arī nelieli nokrišņi. Bet svētdien, Lāčplēša dienā, laikapstākļus virs Latvijas noteiks anticiklona dienvidrietumu mala, pastiprināsies vējš, kas dažviet brāzmās sasniegs 15-17 m/s. Dienā brīžiem debesis skaidrosies un uzspīdēs saule, gaisa temperatūra gaidāma +3…+9° robežās, atsevišķos rajonos iespējami nelieli nokrišņi.

No otrdienas visā valsts teritorijā gaidāmi nokrišņi, iespējams arī slapjš sniegs. Nedēļas otrajā pusē ciklona ietekmē, iespējams, pastiprināsies vējš, kas Kurzemes piekrastē brāzmās sasniegs vētras spēku. Brīžiem uzspīdēs saule, kaut gan lielākoties gaidāms mākoņains laiks.

Pašreiz aktuālā prognožu informācija liecina, ka līdz nākamajai nedēļas nogalei, kad svinēsim Latvijas 100 gadu jubileju, būtiskas izmaiņas laika apstākļu režīmā nav gaidāmas, tie varētu būt līdzīgi, saglabājoties siltam un mitram laikam.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.