Home Nopietnāk Lūgums palīdzēt! Bijusī LNT žurnāliste, trīs bērnu mamma Arta cīnās par dzīvību

Lūgums palīdzēt! Bijusī LNT žurnāliste, trīs bērnu mamma Arta cīnās par dzīvību

0

 

Arta ir 3 mazu bērnu mamma. Pirms 3 gadiem, 2015. gada jūlija beigās, Arta bija 7. grūtniecības mēnesī ar jaunāko dēliņu. Ap to laiku parādījās dīvaini veselības traucējumi — asiņojošas smaganas, nespēks, infekcijas un svīšana naktīs, taču nelikās, ka to iemesls varētu būt cits kā gaidību laiks un netipiski karsta vasara. Diemžēl realitāte izrādījās šausminoša. Artai tika diagnosticēts vēzis — akūta mieloleikoze jeb akūta mieloīda leikēmija.

Tolaik Arta līdz galam neaptvēra, ko šī diagnoze nozīmē, jo nekas nelikās svarīgāks par bērniņa veselību. Puiku vajadzēja nekavējoties ķeizarot, bet Artai — pārliet asinis un uzsākt ķīmijterapiju. 3 gadu laikā Artai bijuši 7 lieli ķīmijterapijas kursi un neskaitāmi mazāki. Lai gan izdevies sasniegt remisiju, slimība atkal un atkal atgriežas. Mieloleikozei pievienojusies arī mielodisplāzija ar blastiem, kas nozīmē, ka kaulu smadzenes ražo defektīvas šūnas.

Vienīgā cerība uz izārstēšanos ir ārpusģimenes donora perifēro asiņu cilmes šūnu transplantācija, ko novembra vidū veiks Lietuvā par valsts līdzekļiem. Arta ar nepacietību gaida transplantāciju, un, kaut tā ir augsta riska metode, saglabā optimismu. Par labu cerīgam iznākumam runā tas, ka Arta ir jauna un viņai ir ideāla saderība ar donoru.

Līdz saslimšanai Arta strādāja LNT Ziņu dienestā, pēc tam, līdz kārtējam slimības recidīvam, veltīja savus spēkus, lai palīdzētu citiem — darbojās Bērnu Paliatīvās aprūpes biedrībā, kas nodrošina visaptverošu atbalstu neizārstējami slimiem bērniņiem un viņu ģimenēm, kā arī Rīgas Lutera draudzē.

Arta ir daudz atbalstījusi un priecējusi citus grūtos brīžos nonākušus cilvēkus, bet nu ir pienācis mūsu laiks palīdzēt Artai. Gaidot transplantāciju, jādomā arī soli uz priekšu — par rehabilitāciju. Ārstēšanās būs grūta, un rehabilitācijas periods prasa laiku un resursus, taču vienīgie Artas ienākumi ir invaliditātes pabalsts (126 EUR/mēn). Kā varam palīdzēt mēs – gan tie, kas jau seko līdzi Artas gaitām un centušies atbalstīt morāli, gan tie, kas Artu vēl nepazīst? Mēs varam parūpēties par to, lai Artai ārstēšanās un atlabšanas posms būtu pēc iespējas vieglāks, un sagatavot drošības spilvenu gan tagadējām, gan nākotnes vajadzībām. Tad Artai nebūtu jākautrējas lūgt palīdzību, nebūtu jāuztraucas par to, vai pietiks naudas kādai steidzamai maksas ārsta vizītei situācijā, kad rindas mēdz būt garas, vai varēs atļauties fizioterapiju, psihoterapijas sesijas, kas tik ļoti palīdz nepadoties un tikt galā ar psiholoģiski smago slimības pusi. Tāpat viņa varētu atļauties arī kanisterapiju jeb īpašu rehabilitācijas metodi, kur terapeita pienākumus veic speciāli atlasīts, apmācīts un sertificēts suns. Arta ir liela suņu mīlētāja, un šī metode viņai sagādā milzu prieku.

Artai ļoti noderēs Tavs atbalsts, lai turpinātu ne tikai izdzīvot, bet pa to laiku arī DZĪVOT!

Tu vari palīdzēt, ziedojot viņas kontā:

Arta Lāce
LV15HABA0551014613767

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.