Home Nopietnāk Sinoptiķi sarūgtina ar prognozi nedēļas pirmajai pusei

Sinoptiķi sarūgtina ar prognozi nedēļas pirmajai pusei

0
kaboompics.com
kaboompics.com

 

Nedēļas sākumā Latvijas teritoriju šķērsos dziļš ciklons, tādēļ tuvākās nedēļas laikā laiks būs vējains un nokrišņiem bagāts. Gaisa temperatūrai pazeminoties zem 0°, iespējams arī slapjš sniegs, vēst Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Aizvadītajā darba nedēļā laika apstākļus valstī noteica anticiklons, kas lielākoties nesa skaidru un siltu laiku, daudzviet vairākas dienas pēc kārtas uzstādot jaunus maksimālās gaisa temperatūras rekordus līdz pat +19…+20°. Taču šodien, 21. oktobrī, ieplūstot aukstākam gaisam, termometra stabiņš ir paaugstinājies tikai līdz +8…+13° atzīmēm.

Nedēļas sākumā laika apstākļi sāks būtiski pasliktināties. Jau pirmdien debesis pakāpeniski aizklās bieza mākoņu sega, un visā teritorijā gaidāms lietus. Nedēļas vidū Latviju šķērsos intensīvs ciklons – līs ilgstoši, vietām, galvenokārt Kurzemē, nokrišņu daudzums diennakts laikā sasniegs 20-30 mm. Pūtīs rietumu puses vēji, kas brāzmās vietām Latvijas teritorijā sasniegs 15-18 m/s, savukārt jūras piekrastē pat 20-24 m/s. Gaisa temperatūra dienā paaugstināsies līdz +7…+13°, bet naktī tā noslīdēs līdz pat 0…-2° robežām, līdz ar to iespējams slapjš sniegs, un rīta stundās uz atsevišķiem ceļu posmiem veidosies neliels apledojums.

Nedēļas otrajā pusē, kā arī nogalē, laika apstākļi nedaudz uzlabosies. Lai arī pa laikam daudzviet uzlīs, tomēr debesis biežāk skaidrosies un vējš pierims. Latvijā no dienvidrietumiem īslaicīgi ieplūdīs siltāks gaiss, līdz ar to gan dienās, gan naktīs gaisa temperatūra nedaudz paaugstināsies.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.