Home Nopietnāk “Viņš zināja savu stāvokli un to, kas draud.” Pie Valtera gultas līdz...

“Viņš zināja savu stāvokli un to, kas draud.” Pie Valtera gultas līdz pēdējam dežurēja tuvie cilvēki

2

 

Pie 17. oktobrī mūžībā aizgājušā mūziķa Valtera Frīdenberga gultas līdz pēdējam mirklim dežurējuši viņam tuvi cilvēki, izdevumam “Vakara Ziņas” atklājis viņa draugs Mareks Bērents.

Valters slimnīcā atradies divas pēdējās savas dzīves nedēļas. Tur pārmaiņus dežurējis Mareks un Valtera mīļotā meitene Kristīne. “Mēs visu laiku bijām ar Valču kopā, līdz pēdējam… Kad viņš gulēja, netraucējām, bet, kad bija nomodā – runājāmies,” stāsta producents un režisors Mareks.

Vēl dienu pirms nāves, lai gan stāvoklis bijis smags, Valters bijis adekvāts, abi runājušies par politiku. “Viņš zināja savu stāvokli un to, kas draud.”

Pēdējais mēnesis Valteram bija smags, viņš vairs nespēja pildīt savus pienākumus dažādos projektos, atteicās vadīt “Gudrs, vēl gudrāks” raidījumu, kurā jau iepriekš viņu bija aizvietojis Toms Grēviņš.

Mareks organizē drauga atvadu ceremoniju, kas būs līdzīga tai, kādā 2011. gadā pavadīja Mārtiņu Freimani. Valteru kremēs Rīgas krematorijā.

Vēl septembra sākumā izdevumam “Privātā Dzīve” Valters atzina – pēc ķīmijterapijas Vācijā viņam Latvijā veikta vēl viena operācija. Bet izdevumam “Kas jauns” viņš toreiz pastāstīja, ka cerības izārstēties no vēža ir 50 pret 50 – tā viņam teikuši vācu ārsti. Viņš atzina, ka no nāves nebaidās. “Šo līdzšinējo dzīvi esmu nodzīvojis tā, ka pašam ir prieks,”. Tiesa, viņam bija kāds liels un nepiepildīts mērķis – Valters ļoti vēlējās kļūt par tēvu. Tāpat viņš vēlējās izdot albumu ar sevis iedziedātām dziesmām.

2 COMMENTS

  1. Ļoti žēl Valtera,ļoti skumji. Un ļoti skumji,ka Valtera vecāki varēja būt tik cietsirdīgi pret savu dēlu. Tas ir nožēlojami.Lai kas ir bijis dzīvē,bet šādā brīdī vecākiem bij jābūt pie Valtera.

  2. Ļoti,ļoti žēl Valtera.Sāpīgi līdz sirds dziļumiem. Bet sāpīgi ir arī tas,ka vecāki bija tik cietsirdīgi un nebija kopā ar Valteru viņa pēdējās dzīves dienās.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.