Home Nopietnāk Iespējams sagaidīt slapju sniegu! Jau no piektdienas laiks krasi mainīsies

Iespējams sagaidīt slapju sniegu! Jau no piektdienas laiks krasi mainīsies

0
Photo by Efdal YILDIZ from Pexels
Photo by Efdal YILDIZ from Pexels

 

Tuvākās nedēļas laikā silto laiku nomainīs lietaināks, vējaināks un ievērojami vēsāks laiks. Gaidāmajā nedēļas nogalē ievērojami pazemināsies gaisa temperatūra, bet nākamās nedēļas sākumā pastiprināsies rietumu puses vējš un Latvijas teritoriju sasniegs vairākas nokrišņu zonas, vēta Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Šajā darba nedēļā laika apstākļus valstī noteica anticiklons, tādēļ laiks bija visai skaidrs un saule gaisu dienas laikā vietām iesildīja līdz pat +20…+21 grādam. Šāda gaisa temperatūra oktobra vidum ir netipiski augsta, līdz ar to katru dienu lielā daļā teritorijas tika pārsniegti maksimālās gaisa temperatūras rekordi. Arī šodien, 18. oktobrī, gaiss dažviet iesila līdz pat +20 grādiem, jau atkal labojot rekordus – tā piemēram, Daugavpilī šodien pēcpusdienā termometra stabiņš pakāpās līdz +20,1 grāda atzīmei, vairāk kā par 2 grādiem pārspējot stacijas 1990. gada rekordu.

Jau piektdien laika apstākļi sāks mainīties – Latviju no ziemeļrietumiem šķērsos aukstā atmosfēras fronte, teritorijā ienesot vēsāku gaisa masu, līdz ar to nedēļas nogalē dienas laikā gaiss iesils vairs tikai līdz +9…+13 grādiem, bet atsevišķās naktīs vietām iespējams pat neliels sals līdz 0…-1 grādam. Arī mākoņu debesīs kļūs vairāk, un sestdien, kā arī naktī uz svētdienu, atsevišķos rajonos nedaudz uzlīs.

Nākamajā nedēļā laika apstākļus mūsu reģionā noteiks ciklonu darbība – jau naktī uz pirmdienu būtiski pastiprināsies rietumu puses vējš, kas stiprs saglabāsies līdz pat darba nedēļas beigām, atsevišķās dienās vēja brāzmu spēks piekrastes rajonos pārsniegs 20 m/s. Ciklonu darbības ietekmē katru dienu vismaz kādā no valsts reģioniem gaidāms lietus, nedēļas vidū vietām iespējami arī stipri nokrišņi. Gaisa masai virs Latvijas saglabājoties aukstai, nedēļas beigās vietām iespējams sagaidīt slapju sniegu. Gaisa temperatūra vēl pirmdien saglabāsies līdzīga kā nedēļas nogalē, bet tālāk nedēļas gaitā turpinās pazemināties un dienās lielākoties nepārsniegs +3…+8 grādus.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.