Home Nopietnāk Zināms, kad beigsies atvasara un laiks kļūs izteikti rudenīgs

Zināms, kad beigsies atvasara un laiks kļūs izteikti rudenīgs

0
Photo by Efdal YILDIZ from Pexels
Photo by Efdal YILDIZ from Pexels

 

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi stāsta par turpmākajās dienās gaidāmo laiku.

No trešdienas laika apstākļus noteica anticiklons. Debesis skaidrojās un dienas ir saulainas, līdz ar to gaisa temperatūra būtiski paaugstinājās. Vairākas dienas pēc kārtas daudzās novērojumu stacijās tika laboti dienas maksimālās gaisa temperatūras rekordi ne vien atsevišķās novērojumu stacijās, bet arī Latvijā kopumā, tā pat vairākās novērojumu stacijās labots arī oktobra 2. dekādes maksimālās gaisa temperatūras rekords. Šķiet visaugstāk termometra stabiņš būs pakāpies 12. oktobrī Ventspils novērojumu stacijā, sasniedzot +21,3 grādu atzīmi.

Šīs nedēļas pirmajā pusē saglabāsies atvasarai raksturīgie laika apstākļi – sausas, saulainas un siltas dienas, tomēr nedēļas otrajā pusē laika apstākļi mainīsies: kļūs vēsāks un piekrastē arī vējaināks laiks, atgriezīsies lietus.

Nedēļās pirmajā pusē laika apstākļus vēl aizvien noteiks anticiklons un turpināsies atvasara – mākoņu būs maz, un spīdēs saule. Nakts un rīta stundās atsevišķos rajonos, galvenokārt austrumos, veidosies migla. Pūtīs lēns līdz mērens dienvidu puses vējš. Lai gan naktīs gaiss atdzisīs līdz +3…+7 grādiem (piekrastē siltāks: līdz +7…+11 grādi), dienas būs siltas, termometra stabiņam sasniedzot +15…+20 grādu atzīmi.

Nedēļas otrajā pusē laika apstākļi mainīsies. Anticiklons virs Austrumeiropas zaudēs savu nozīmi, un laikapstākļus Ziemeļeiropā jau noteiks ciklonu darbība. Līdz ar to Latviju šķērsos zema spiediena ieplakas, kas atnesīs mākoņus un vietām arī nelielu lietu. Līdz ar anticiklona atkāpšanos vējš iegriezīsies no rietumu puses, un Latvijā ieplūdīs aukstāks gaiss, tādēļ gaisa temperatūra dienā darba nedēļās beigās paaugstināsies tikai līdz +11…+14 grādiem, brīvdienās austrumu rajonos nebūs siltāks par +10 grādiem, naktīs mākoņainos apstākļos gan temperatūra būtiski nemainīsies. Nedēļās nogalē arī pastiprināsies vējš, kas jūras un līča ziemeļu piekrastes rajonos būs brāzmains.

Pēdējo dienu sausie laikapstākļi ir palielinājuši ugunsbīstamību mežos, it īpaši valsts centrālajos rajonos, kur tā ir augsta, līdz ar to aicinām būt piesardzīgiem ar viegli uzliesmojošiem priekšmetiem un uguni mežos.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.