Home Nopietnāk Atklājas ļoti skaudra patiesība par nelaimi akas rakšanas darbu laikā Latgalē

Atklājas ļoti skaudra patiesība par nelaimi akas rakšanas darbu laikā Latgalē

0

 

Jau vairākkārt vēstīts par traģēdiju, kad akas rakšanas darbu laikā Mirnijā, netālu no Daugavpils, bojā gāja divi vīrieši – 70 un 49 gadus veci, bet jaunieti izdevās glābt. Kā vēsta TV raidījums “Bez Tabu”, vecākajam kungam palikusi sieva un  četri bērni, bet jaunākajam – pat astoņi.

Nu 10 metrus dziļā aka traģēdijas vietā jau aizrakta. Tajā dzīvību zaudēja divi strādnieki, kuriem pietrūka skābeklis. Trešo – jaunākā vīrieša dēlu – izglāba ugunsdzēsēji, kuri atsteidzās uz izsaukumu. 49 gadus vecais Leonīds ģimenē bija vienīgais pelnītājs, liktenīgajā dienā uz akas rakšanu palīgā paņēmis arī vecāko dēlu.

“Bērniem grūti paskaidrot, kur tētis,” stāsta atraitne un astoņu bērnu mamma. Nu viņai par visu jārūpējas vienai. Lidija ir stipra un ciemiņus uzņem ar prieku. Viņa atzīst, ka vīram nebija apdrošināšanas, aku rakuši bez aizsargmaskām. Vīram Ļoņam nebija kaitīgu ieradumu, strādāja vietējās skola katlumājā un piepelnījās gadījuma darbos kā šis, liktenīgais.

Vecākais dēls Aleksandrs, kura dzīvība arī gandrīz izdzisa akā, nu stāsta, ka dzīvokli būs jāremontē vienam. Saša visas Latvijas priekšā izsaka pateicību savam glābējam – ugunsdzēsējam Artūram, kuru nu apbalvos VUGD. Plašāk sižetā!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.