Home Nopietnāk “Piecdesmit cilvēciņi salonā un mēs gājām purns purnā…” Varonīgs Liepājas autobusa šoferis...

“Piecdesmit cilvēciņi salonā un mēs gājām purns purnā…” Varonīgs Liepājas autobusa šoferis glābj no lielas nelaimes

0

 

Portāls liepajniekiem.lv vēsta par dramatisku situāciju uz Liepājas šosejas, kur tumšā 21. septembra vakarā tikai “Liepājas autobusu parka” šoferīša Ilmāra Tīdes pieredze un aukstasinība glāba no lielas nelaimes.

Autobuss Rīga – Liepāja bijis aptuveni pie Bikstiem, kad pēkšņi pretim braucošo kravas auto sācis apdzīt vēl viens “smagais” – burtiski autobusa degungalā.

“Pēkšņi izbrauca pretī divas smagās mašīnas, viena otru apdzenot. Ceļš tajā vietā bija visai šaurs. Autobusa šoferis izbrauca pa pašu nomali, cik vien tālu varēja izbraukt. Viena nepareiza kustība, un mēs būtu grāvī. Ja nebūtu smagais, būtu grāvis,” piedzīvoto stāsta pasažieris Toms Debesnieks. Šoferis autobusu dabūjis atpakaļ uz ceļa un novaldījis arī spēkrata “mētāšanos”, tikmēr kravas auto šoferi aizbraukuši tālāk it kā nekas nebūtu noticis. Uz ceļa tobrīd atradušās arī vairākas vieglās automašīnas.

“Pasažieri bija tik lielā šokā, ka uzreiz pat īsti neaptvēra, kas tikko notika. Viss risinājās ļoti ātri. Apjausma par to, ka tikko izglābāmies, nāca pēc tam, kad autobuss jau brauca taisni. Kad apstājāmies Skrundā, šoferis stāstīja, ka viņam pašam tikai tagad ieslēdzas, kas notika un ko viņš ir izdarījis,” atceras Toms.

Tikmēr šoferim Ilmāram vēl vairākas dienas pēc notikušā dreb balss. “Sekundes daļas, un piecdesmit cilvēciņi – tas bija kaut kas. Mēs gājām purns purnā.” Pie stūres šoferis ir jau 30 gadus, bet tik bīstama situācija pirmo reizi. Brīdī, kad norāvis autobusu uz ceļa apmales, pagriezis galvu pa kreisi un redzējis, ka pārgalvīgais kravas auto šoferis mēģina “piespiesties” otram auto.

Autobusu parkā norāda, ka šoferim pienāksies pateicība – kāda tā būs, noteiks pēc visu apstākļu noskaidrošanas.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.