Home Nopietnāk Atklājas jauni fakti par divu vīriešu bojāeju akas rakšanas darbos Latgalē

Atklājas jauni fakti par divu vīriešu bojāeju akas rakšanas darbos Latgalē

0

 

Jau vēstīts par traģēdiju Daugavpils pusē, kur akas rakšanas darbu laikā bojā gājuši divi pieauguši vīrieši – 49 un 73 gadus veci, bet slimnīcā nogādāts 16 gadus vecs pusaudzis. LNT “Degpunktā” par traģisko negadījumu stāsta plašāk!

Lai gan nāves iemesla noteikšanai nepieciešamas nedēļām ilgas ekspertīzes, jau tagad likumsargi norāda, ka, visticamāk, abu nāve vainojama saindēšanā ar ogļskābo gāzi. RTU docents “Degpunktā” atzīst, ka ogļskābā gāze (un ne tikai šī, bet praktiski jebkura gāze) lielā koncentrācijā var radīt draudus dzīvībai. Gaisā nav skābekļa un cilvēks nosmok.

Iespējams, liktenīgo darbu laikā tika lietots kāds instruments, jo ar izelpu vien radīt tik lielu CO2 koncentrāciju nav vienkārši. Ja cilvēka nāvē vainojama ogļskābā gāze, ķermenis iekrāsojas sarkans, jo tiek iznīcināti sarkanie asins ķermenīši.

Sākotnēji aku racis tikai viens no vīriešiem, bet pēc brīža pārējie pamanījuši, ka viņš ir bezsamaņā un nekustas. Otrs devās palīgā, bet brīdi vēlāk bezspēcīgi saguma blakus. Arī jaunietis akas dibenā zaudējis samaņu, bet viņa dzīvību izdevās glābt.

Eksperts norāda, ka nereti akas rakšanas darbu laikā dzīvības tiek zaudētas zemes nogruvumu, nevis gāzu dēļ. Tādēļ šo darbu laikā jāievēro drošības pasākumi un īpašs aprīkojums.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.