Home Nopietnāk Tautā iemīļotā aktiera Ulda Dumpja redze ievērojami pasliktinājusies

Tautā iemīļotā aktiera Ulda Dumpja redze ievērojami pasliktinājusies

0
Latvijas Nacionālais teātris
Latvijas Nacionālais teātris

 

Tautā iemīļotais Latvijas Nacionālā teātra aktieris Uldis Dumpis intervijā žurnālam “Santa” atklājis savas veselības problēmas.

Dumpis, kurš teātrī strādā kopš 1965. gada un pazīstams arī ar neskaitāmām lomām kinofilmās, atklājis, ka zaudē redzi, kas ievērojami apgrūtina viņa ikdienu. Jau tagad teātrī viņam paredzētos lomas teksta eksemplārus drukā lielākiem burtiem vai dažkārt pat lasa priekšā.

“Tas ir neatgriezeniski, tikai kļūst sliktāk, un izdarīt tur neko nevar. It kā jau esmu pieradis, ka neredzu. Visvairāk žēl, ka arvien retāk pats braucu ar mašīnu,” pastāstījis iemīļotais aktieris.

“Uldis Dumpis ir aktieris, kuru pazīst pat tie, kam nav ne jausmas, kurā teātrī viņš strādā. Šo popularitāti un nedalītu tautas mīlestību nodrošinājušas lomas kino, balss radio un gadu gaitā izveidojies krietna latviešu vīrieša tēls un ideāls – tas ir ģimenes galva, kas dodas ekskursijās, makšķerē savā ezerā un nesatricināmi tic Latvijai. Un tomēr – tie, kas viņu redzējuši un redz uz skatuves, Uldī Dumpī saskata arī ārkārtēju talanta amplitūdu – no komiķa līdz traģēdijas varonim – un patiesu mīlestību pret savu skatītāju. Gadiem ilgi,” aktieri raksturo teātris.

Aktieri iespējams redzēt uz skatuves jau šonedēļ – otrdien, trešdien un ceturtdien plkst. 19 gaidāmas Raiņa “Pūt, vējiņi!” izrādes.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.