Home Nopietnāk Kāpās apraktās prokurores Lozes lietā uzpeld nepatīkami fakti

Kāpās apraktās prokurores Lozes lietā uzpeld nepatīkami fakti

1

Pavasarī nogalinātā bijusī prokurore Biruta Loze dažus mēnešus pirms pazušanas sūdzējās policijai par draudiem dzīvībai, ziņo raidījums “de facto”.

“de facto” atgādina, ka Loze pazuda 13.martā, kad izgāja no savas mājas Mārupē. Jau daudzus gadus Loze bija pensijā un publiski par viņas dzīvi nekas nebija izskanējis. “De facto” ir zināms, ka pusotru gadu pirms vardarbīgās nāves Loze noslēgusi līgumu ar kādu Edgaru Kadiķi. Kadiķis līdz ar to mantotu māju Mārupē un apsolījis aprūpēt Lozi līdz viņas mūža beigām.

Latvijas televīzija rīcībā esošā informācija liecina, ka Loze nebija apmierināta ar aprūpētāja darbu un gribēja līgumu lauzt. Vienlaikus viņa bažījās par savu drošību. Policijas no Lozes saņēmusi vairākus iesniegumus, kuros redzams – aprūpētājs Kadiķis bijis agresīvs.

Piemēram, vienā no vēstulēm teikts: “Pirms dažām dienām ap pusdienas laiku E.Kadiķis ieskrēja virtuvē pie manis un, lamājoties necenzētiem vārdiem, mani sāka sāka grūstīt, draudot man “dunci iedurt ribās”, bet es atsitos pret sienu. Kā man rīkoties, lai saglabātu sevi dzīvu?”

Pēc četriem mēnešiem tieši Edgars Kadiķis policijai ziņojis par Birtutas Lozes pazušanu – neesot pārradusies mājās. Taču drīz vien policija paziņoja – iespējams, Loze noslepkavota, tad arī aizturēja kādu vīrieti. Vēl pēc kāda laika policija paziņoja – atrastas Birutas Lozes mirstīgas atliekas. Viņa bija aprakta kāpu zonā Saulkrastos.

Policijā skaidro – inspektori nav atraduši pierādījumus tam, ka Lozes aprakstītā vardarbība no Edgara Kadiķa puses tiešām notikusi. Uzbrukumu Lozes mazdēlam Kadiķis skaidroja kā savstarpēju kautiņu, bet par to, ka sievietei bija draudēts izrēķināties, pati Loze esot paziņojusi pārāk novēloti. Tas esot jādara nekavējoties.

Valsts policijas pārstāvji Latvijas Televīzijai skaidro – pārbaudi par Olaines iecirkņa darbību neveica – jo uzskata, ka visi tā lēmumi bija adekvāti apstākļiem. Šomēnes policija pabeidza izmeklēšanu un prokuratūra izvirzīja apsūdzību par Birutas Lozes slepkavību. Kad lieta nonāks tiesā, pagaidām nav skaidrs. Prokuratūra neatklāj arī, vai apsūdzētais atzīst savu vainu.

 

1 COMMENT

  1. Gana interesanti ! Aprūpētājs – vīrietis ! Pirms gadiem 7-8 mana nespējīgā 80.g.v. kaimiņiene ar milzīgām grūtī- bām varēja pārvietoties savā istabā dažus metrus .Tad viņa lūdza mani ,vai nevarot būt par viņas aprūpētāju ; Viņai būtu labi un arī man valdība būtu ar mieru maksāt ! Toreiz , priekšlikums tika atteikts ,jo…..vīrietis NEVAR
    apkopt sievieti ! Bet rakstā sanāk kaut kā savādi !
    Otrkārt . Vai tiešām vecums tā var iespaidot atmiņu ,ja pēc tās grūstīšanas un lamāšanas bija jājautā : ,,Ko man darīt ? Vai tāds jautājums varēja būt prokurores cienīgs ?!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.