Home Nopietnāk Nedēļas vidū laiks ievērojami mainīsies – prognoze 7 dienām!

Nedēļas vidū laiks ievērojami mainīsies – prognoze 7 dienām!

0
skitterphoto.com
skitterphoto.com

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķu prognoze šai nedēļai.

 

Šīs nedēļas pirmās dienas būs mēreni siltas, bet nedēļas vidū uz pāris dienām Latvijā atgriezīsies karstums. Nokrišņi nedēļas laikā kopumā gaidāmi maz.

 

Pagājušās nedēļas beigās laika apstākļus virs Latvijas noteica ciklona dienvidu mala – veidojās negaisa mākoņi, daudzviet atnesot pērkona lietusgāzes, kas vietām bija arī stipras. Dienā gaisa temperatūra paaugstinājās līdz +26…+31 grādam, bet naktī gaiss atdzisa līdz +13…+17 grādiem, piekrastē, pūšot rietumu vējiem, līdz +18…+23 grādiem.

 

Šīs nedēļas pašā sākumā laika apstākļus turpinās noteikt ciklons, kā ietekmē vietām ir gaidāms īslaicīgs lietus, iespējams, arī pērkona negaiss. Bet, sākot jau ar otrdienu, ciklona ietekme mazināsies un Latvijai no dienvidrietumiem pietuvosies anticiklons, līdz ar to laiks kļūs sausāks. Nedēļas sākumā maksimālā gaisa temperatūra dienās būs +21…+26 grādi, bet nedēļas vidū anticiklona ietekmē Latvijā atkal ieplūdīs karsts gaiss un termometra stabiņš lielā teritorijas daļā sasniegs +30 grādus un vairāk. Nedēļas otrajā pusē karstums saglabāsies, turklāt laiks būs sauss un nokrišņi lielākoties nav gaidāmi.

 

 

 

Nedēļas izskaņā no rietumiem Latvijai pietuvosies aukstā atmosfēras fronte, laika apstākļos nesot izmaiņas –  palielināsies mākoņu daudzums, karstums sāks atkāpties un daudzviet būs gaidāms lietus ar brāzmainu vēju.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.