Home Nopietnāk Sinoptiķi pastāsta, kad karstums pamazām atkāpsies

Sinoptiķi pastāsta, kad karstums pamazām atkāpsies

0
skitterphoto.com
skitterphoto.com

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķu prognozes šai nedēļai.

 

Šīs nedēļas beigās laika apstākļus Latvijā noteica plaša anticiklona dienvidrietumu mala, tādēļ naktīs būtiski nokrišņi netika novēroti, bet dienā vietām veidojās negaisa mākoņi, kas atnesa lietu un pērkona negaisu. Gaisa temperatūra dienā paaugstinājās līdz +29…+34 grādiem, un vairākās novērojumu stacijās tika laboti maksimālās gaisa temperatūras rekordi, bet svētdien Ainažos tika labots pat visa mēneša novērojumu stacijas karstuma rekords, kas tagad ir +33.2°.

 

Nedēļas pirmajā pusē laika apstākļus Latvijā noteiks plaša anticiklona dienvidrietumu mala. Veidojoties gubu-lietus mākoņiem, rietumu un centrālajos rajonos gaidāmas lietusgāzes, kas vietām būs stipras. Pūšot lēnam vējam atsevišķos rajonos veidosies arī migla. Saglabāsies karsts un sutīgs laiks: naktī termometra stabiņš noslīdēs līdz +17…+22 grādu atzīmei, savukārt dienas būs karstas: +27…+32°, bet darba nedēļas sākumā vietām pat līdz +33°.

 

Nedēļas otrajā pusē pastiprinoties ciklona ietekmei, pāri Latvijai virzīsies nokrišņu un mākoņu zonas, kā rezultāta karstums nedaudz atkāpsies, un dienā termometra stabiņš pakāpsies līdz +20…+25 grādu atzīmei, savukārt naktis joprojām saglabāsies ļoti siltas, gaisa temperatūrai pazeminoties tikai līdz +15…+20 grādiem. Mākoņu daudzumam palielinoties daudzviet būs gaidāms lietus un pērkona negaiss.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.