Home Nopietnāk Nelaime darbā Īrijas latvietim Marekam izmaksā miljonu eiro

Nelaime darbā Īrijas latvietim Marekam izmaksā miljonu eiro

1

Pagājušās svētdienas naktī ugunsgrēks praktiski iznīcinājis latviešu uzņēmēja Mareka Beides biznesu – virtuves mēbeļu ražotni, kas atrodas Ballylanders ciematā Limerikas grāfistē, vēstī Limerick Leaders. Bez darba palikuši 25 strādnieki un zaudējumu apmērs tiek lēsts tuvu miljonam eiro, vēsta Īrijas latviešu portāls baltic-ireland.ie

 

 

Ugunsnelaimes cēlonis vēl nav noskaidrots, bet tiek uzskatīts, ka tas nav bijis aizdomīgs.37 gadus vecais AB Wood Products Ltd īpašnieks un direktors Mareks Beide stāsta, ka ugunsgrēka trauksme tika sacelta apmēram plkst.2:30 svētdienas naktī. Kad īpašnieks ieradies ražotnē, dedzis pilnīgi viss.

 

 

“Es jutos briesmīgi. 17 gadi smaga darba, sākot no nulles. Es esmu kā uz ielas izmests suns – nekas nav palicis. Pilnīgi viss ir zudis. Man nav nekā. Man bija 25 darbinieki, mēs strādājām divās maiņās diennaktī. Visas iekārtas bija manas – runa iet par vairāk nekā pusmiljonu. Mēs esam apdrošināti, bet tas būs ilgs process.”

 

 

Mareks Beide dzīvo Īrijā kopš 2001.gada, kad ieradies strādāt kompānijā Galtee par galdnieku. Vēlāk uzsācis savu virtuves mēbeļu ražošanas biznesu, kas attīstījies ļoti veiksmīgi. Sākotnēji nodarbinājis divus cilvēkus, bet četrus gadus vēlāk darbinieku sarakstā bija jau 25.
Neraugoties uz traģisko ugunsnelaimi, kas iznīcinājusi gandrīz visu ražotni, uzņēmējs ir apņēmības pilns biznesu atjaunot.

 

 

“Pēdējās divas dienas es pavadīju, izstrādājot stratēģiju, kā visu sākt no jauna. Kad tā būs izstrādāta, es pieņemšu lēmumus un sasaukšu sapulci. Ja valdība man palīdzēs, es varēšu visu atjaunot, atsākt darbu, samaksāt rēķinus un paturēt visus, kas vien man palīdzēja.”
Mareks saka, ka saņēmis milzīgu atbalstu no klientu puses, tāpēc vēlas atsākt biznesu.

 

 

Viņa uzņēmums AB Wood Products Ltd ražoja gatavas un ekskluzīvas virtuves iekārtu durvis, kā arī piederumus un skapjus Īrijas un Apvienotās Karalistes tirgum.

 

1 COMMENT

  1. Turies, puis! Man arī tā reiz bija kad visu pazaudēju. Ar mani palika labi cilvēki un mēs varējām pacelties. Tev arī izdosies!
    ESAM!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.