Home Nopietnāk Sinoptiķi brīdina par laiku tuvākajās stundās

Sinoptiķi brīdina par laiku tuvākajās stundās

0

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi brīdina par laiku otrdien, 3. jūlijā.

 

03.07.2018. dienā Latvijas rietumu daļā gaidāms ilgstošs lietus, nokrišņu daudzums dienas laikā sasniegs 15-17 mm.

 

Neskatoties uz lietavām iepriekšējās dienās arī 03.-05.07.2018. Latvijas rietumu daļas un Rīgas apkārtnes mežos saglabāsies augsta ugunsbīstamība.

 

Otrdien un trešdien Latviju šķērsos ar ciklonu saistīta plaša lietus zona. Pēc šī brīža prognozēm spriežot, nokrišņi visvairāk skars valsts rietumus, kur lietus vietām būs ilgstošs. Pastāv liela iespējamība, ka nokrišņu zona šķērsos arī Rīgu, nesot mērenu lietu. Savukārt valsts austrumu daļā veidosies gubu-lietus mākoņi ar lokāliem un īslaicīgiem, vietām pat stipriem, nokrišņiem. Vēlāk mākoņu daudzums pakāpeniski samazināsies, un daudzviet uzspīdēs arī saule. Ziemeļu puses vējš pierims un iegriezīsies no rietumu puses. Laiks pakāpeniski kļūs siltāks – gaisa temperatūra dienā sasniegs +17…+22 grādus.

 

Darba nedēļas otrajā pusē laika apstākļi joprojām būs mainīga rakstura, jo tos noteiks ciklons, kas pietuvosies Latvijai  no ziemeļiem. Līdz ar to gaidāms mainīgs mākoņu daudzums un daudzviet līs. Pūtīs lēns rietumu puses vējš, un dienā, debesīm dažviet skaidrojoties, gaisa temperatūra dienā vietām pārsniegs pat +25 grādu atzīmi.

 

Brīvdienās atmosfēras spiediens paaugstināsies. Mākoņu kļūs mazāk, un biežāk spīdēs saule. Nokrišņu iespējamība kopumā ir zema, nedaudz augstāka tā ir vien valsts austrumu daļā. Saglabāsies lēns līdz mērens rietumu puses vējš, un lielākajā teritorijas daļā laiks būs vasarīgi silts.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.