Home Nopietnāk Pirms Jāņiem strauji kļūs vēsāks un līs

Pirms Jāņiem strauji kļūs vēsāks un līs

0

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķu prognoze šai darba nedēļai.

 

Nedēļas sākumā Latvijā ieplūdīs nedaudz vēsāks gaiss un pakāpeniski pastiprināsies vējš, kas pūtīs no rietumu puses. Valsti šķērsos atsevišķas gubu-lietus mākoņu zonas, līdz ar to daudzviet arī nedaudz uzlīs. Pirmdiena būs nedēļas karstākā diena – gaiss vēl daudzviet iesils līdz pat +23…26, bet dienvidaustrumos līdz pat +29 grādiem, savukārt piekrastē, vējam pūšot no ūdens puses, termometra stabiņš nepārsniegs +18….+23 grādu atzīmi. Naktī gaisa temperatūra pazemināsies līdz +11…+17 grādiem.

 

Jau sākot no otrdienas teritorijas lielākajā daļā pūtīs brāzmains dienvidrietumu, rietumu vējš, brāzmās pūšot līdz 15-19 m/s, bet vietām pat līdz 21 m/s. Daudzviet gaidāms lietus – valsti turpinās šķērsot nokrišņu zonas, kas saistītas ar plašu ciklonu virs Skandināvijas ziemeļu daļas. Neskatoties uz to, līdz pat ceturtdienai saglabāsies vasarīgi silts laiks – gaisa temperatūra dienā +18,+24, bet naktī +9,+15 grādu intervālā.

 

Jaunākie aprēķini liecina, ka darba nedēļas beigās valstī ieplūdīs vēl vēsāks gaiss un pāri valstij turpinās virzīties nokrišņu zonas. Gaisa temperatūra strauji pazemināsies un teritorijas lielākajā daļā gaidāms lietus. Prognozes par laika apstākļiem Līgo un Jāņos tiks precizētas nedēļas gaitā.

 

No 1966. gada līdz 2016. gada datiem var secināt, ka vismaz kādā Latvijas reģionā Jāņu naktī lietus ir sagaidāms gandrīz katru gadu, bet nokrišņu varbūtība dažādos Latvijas reģionos ir no 22% līdz 49%. Kopumā vidēji Latvijā iespējamība Jāņu naktī sagaidīt nokrišņus ir 32%

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.