Home Nopietnāk Zināms, kad svelme nedaudz atkāpsies

Zināms, kad svelme nedaudz atkāpsies

0
unsplash-logoMelanie Magdalena

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķu prognoze šai nedēļai.

 

Aizvadītās nedēļas beigās anticiklonu ietekmē Latvijā lielākoties bija vasarīgi laika apstākļi, un diennakts maksimālā gaisa temperatūra daudzviet sasniedza +27…+28 grādus, kas atbilst stipram karstumam. Vietām, galvenokārt, piekrastes rajonos tika novērots jūras brīzes efekts – vējam pūšot no jūras puses, ieplūda vēsāks jūras gaiss, kas attiecīgi arī samazināja gaisa temperatūru.

 

 

Šīs nedēļas pirmajā pusē galvenokārt gaidāms sauss un karsts laiks – maksimālā gaisa temperatūra nedēļas vidū vietām var sasniegt pat +30 grādus. Karstums atkāpsies tikai nedēļas otrajā pusē, kad kopā ar brāzmainiem ziemeļu vējiem ieplūdīs aukstāks gaiss.

 

 

Šīs nedēļas sākumā laika apstākļus turpinās noteikt augsta spiediena apgabals, tādēļ gaidāms daļēji mākoņains – pārsvarā nelieli gubu mākoņi – un sauss laiks. Pūtīs lēns vējš. Naktis būs relatīvi siltas; termometra stabiņš nenoslīdēs zemāk par +11…+16 grādu atzīmi. Savukārt dienā gaidāms stiprs karstums, un gaiss iesils līdz +27…+29 grādiem. Piekrastē, pūšot ziemeļu vējiem no akvatorijas, maksimālā gaisa temperatūra dienā nepaaugstināsies vairāk par +20…+24 grādiem.

 

 

Nedēļas vidū varētu sagaidīt arī karstāko diennakti, kad gaiss naktī atdzisīs līdz +15…+19 grādiem, un dienā vietām termometra stabiņš, iespējams, sasniegs pat +30 grādu atzīmi. Karstuma ietekmi palīdzēs mazināt tikai mērens ziemeļrietumu vējš, kas valsts ziemeļu daļā būs brāzmains.

 

 

Darba nedēļas izskaņā laika apstākļi mainīsies. Brāzmainie ziemeļu puses vēji ienesīs aukstākas gaisa masas, līdz ar to karstums atkāpsies. Gaiss naktī atdzisīs līdz +6…+11 grādiem, un vietām ir iespējamas salnas zāles virskārtā. Dienas gaišajā daļā gaisa temperatūra turēsies +15…+20 grādu robežās. Neskatoties uz to saglabāsies sauss un saulains laiks.

 

 

Jūnija sākumā atmosfēras spiediens kritīsies un mākoņu daudzums palielināsies, tomēr nokrišņu iespējamība pagaidām ir zema. Pūtīs mēreni līdz mēreni stipri dienvidu vēji, līdz ar to kļūs nedaudz siltāks.

 

 

UZMANĪBU! Lielākajā daļā Latvijas mežu saglabāsies ļoti augsta ugunsbīstamība (vairāk informācijas sadaļā “Brīdinājumi”), tādēļ aicinām būt piesardzīgiem, rīkojoties ar uguni un viegli uzliesmojošām vielām mežos (sīkākas norādes Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta mājaslapā).

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.