Home Nopietnāk Eiropa gavilē: Eirovīzijas uzvarētājs ir noskaidrots

Eiropa gavilē: Eirovīzijas uzvarētājs ir noskaidrots

0

2018. gada 12. maija vakarā/naktī Eiropa (un ne tikai!) klātienē, privātos, publiskos pasākumos un pie TV ekrāniem varēja vērot 63. Eirovīzijas dziesmu konkursu. Pēc visu 26 dziesmu izskanēšanas balsojumā tika noteikts uzvarētājs. Pelnīti vai ne tik – par to katrs var spriest pats.

 

Šī gada Eirovīzijas konkurss norisinājās Portugāles galvaspilsētā Lisabonā, kur rīkotāji bija parūpējušies gan par krāšņu šovu, gan baudāmām dziedātāju vizītkartēm. Šovu vadīja četras daiļas dāmas – Filomena Kautela, Silvija Alberto, Daniela Rua un Katerina Furtado. 

 

Pēc lielās balsošanas ar 529 iegūtiem punktiem uzvarēja IZRAĒLA un Nettas dziedātā “Toy”.

Uzvarētāju nosaka, skaitot kopā žūrijas un skatītāju balsojumu! 

 

Žūrijas dotie punkti kopsummā:

Austrija 271

Zviedrija 253

Izraēla 212

Vācija 204

Kipra 183

 

Noklausies vēlreiz:

 

 

Otrajā vietā ar 436 punktiem ierindojās Kipra un Eleni Foreiras dziedātā dziesma “Fuego”, bet trešajā ar 342 punktiem Cēzars Sampsons ar dziesmu “Nobody but you” no Austrijas. Ceturtajā vietā pēc balsojuma ierindojās Vācija ar dziesmu “You let me walk alone”, ko izpildīja Mihaels Šulte, bet pirmo piecinieku noslēdza Ermals Meta un Fabricio Moro ar dziesmu “None mi avete fatto niente” no Itālijas. 

 

Visas 26 dalībvalstis uzstājās secībā: Ukraina, Spānija, Slovēnija, Lietuva, Austrija, Igaunija, Norvēģija, Portugāle, Lielbritānija, Serbija, Vācija, Albānija, Francija, Čehija, Dānija, Austrālija, Somija, Bulgārija, Moldova, Zviedrija, Ungārija, Izraēla, Nīderlande, Īrija, Kipra un Itālija.

 

Finālam nekvalificējās: Armēnija, Azerbaidžāna, Baltkrievija, Beļģija, Horvātija, Maķedonija, Gruzija, Grieķija, Islande, Latvija, Malta, Melnkalne, Polija, Rumānija, Krievija, Sanmarino un Šveice.

 

Tāpat kā pirms katras Eirovīzijas, arī šogad bukmeikeri bija izteikuši savas prognozes, nosakot potenciālo uzvarētāju, par to plašāk vari izlasīt ŠEIT!

 

Neiztika arī bez neplānotiem izlēcieniem – Haoss Eirovīzijā: uz skatuves izskrien satrakojies fans. VIDEO

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.