Home Nopietnāk Eirovīzijas fināls rīt, bet uzvarētājs zināms jau šodien

Eirovīzijas fināls rīt, bet uzvarētājs zināms jau šodien

0

Gan pirms abiem pusfināliem, kas notika 8. un 10. maijā, gan pirms lielā Eirovīzijas fināla, kas būs tiešraidē vērojams 12. maija vakarā, tāpat kā katru gadu, bukmeikeri nosaka savas prognozes par uzvarētājiem. Pārsvarā nekļūdīgi. Vērosim – vai arī šogad uzvarētājs zināms jau pirms fināla?

 

Diemžēl mūsu Laura Rizzotto ar dziesmu “Funny girl” neizkļuva no otrā pusfināla, līdz ar to Latvija lielajā finālā netiks pārstāvēta, un mēs varēsim just līdzi tiem, kuri tikuši finālā, izvēloties katrs savu favorītdziesmu.

 

Līdz šim bukmeikeru prognozēs līderpozīcijas ieņēma Netta, kura bija favorīte kopš brīža, kad tika noskaidrots, ka Izraēlu Eirovīzijas dziesmu konkursā Lisabonā šogad pārstāvēs viņa ar dziesmu “TOY”. Tieši Netta bija bukmeikeru galvenā favorīte un nešaubīgi ierindojās prognožu topa pirmajā vietā, krietni vien apsteidzot pārējos dalībniekus pat tad, kad vēl nebija zināmi pusfinālu rezultāti.

Nu, tas ir mainījies, un par bukmeikeru noteikto šī gada potenciālo Eirovīzijas uzvarētāju nosaukta Eleni Foreira no Kipras, kura izpildīja un finālā izpildīs dziesmu “Fuego” [tulkojumā no spāņu valodas – uguns, ugunsgrēks – red.piez.]. Pēc pirmā pusfināla, kurā piedalījās gan Kipra, gan Izraēla, bukmeikeru prognozes mainījās. Žūrijas vērtējums Kipras dziesmai bijis tik spēcīgs, ka tas mainījis arī prognožu secību. Un interesantākais ir tas, ka Kipras dziesma sākotnēji ierindojusies vien 34. prognožu pozīcijā, kas nozīmēja pat neiekļūšanu finālā.

Kad 2018. gada februārī tika noskaidrots, ka Kipru šogad pārstāvēs grieķu zvaigzne Eleni Foreira, bukmeikeri ierindoja viņu sarakstā krietni vien aiz tām 26, kam paredzēta uzstāšanās finālā. Nepilnu mēnesi vēlāk – 2. martā, kad dziesma “Fuego” tika oficiāli prezentēta, viņa tika pavirzīta augšup, ieņemot 22. pozīciju bukmeikeru sarakstā, tātad – pēc prognozēm Eleni bija tikusi lielajā finālā. Visu aprīlī Kipras dziesma noturējās divdesmitajās pozīcijās, taču 30. aprīlī, kad notika pirmais dziesmas oficiālais mēģinājums, Foreira burtiski aizlēca priekšā vēl daudzām dziesmām un prognožu tabulā ierindojās 8. vietā. Un pagājušās nedēļas laikā kāpa augstāk, savukārt pēc uzstāšanās savā pusfinālā, kas notika 8. maijā, Eleni pēc bukmeikeru domām pārliecinoši ieņēma potenciālās uzvarētājdziesmas vietu. Turklāt tika novērots, ka Kipras dziesma arī no klātesošajiem skatītājiem saņēmusi vislielākās ovācijas. Eleni Foreira un dziesma “Fuego” saglabā bukmeikeru prognozētās līderpozīcijas arī pēc otrā pusfināla, kas veiksmīgi noritēja 10. maijā.

Ja Foreira patiesi plūks uzvaras laurus, šī būs pirmā jebkad izcīnītā Kipras uzvara Eirovīzijas dziesmu konkursa pastāvēšanas vēsturē. Kopš Kipra debitēja Eirovīzijā 1981. gadā, šī valsts konkursa prezentējusi 34 dziesmas, nepiedaloties vien 1988. un 2001. gadā. Kopš 2004. gada, kad tika ieviesti pusfināli, Kipra astoņas reizes iekļuvusi finālā. Labākā ieņemtā pozīcija ir vairākkārt gūtā piektā vieta – 1982., 1997. un 2004. gadā.

Foto:Andres Putting
Foto:Andres Putting

Foreira pati skaidro dziesmas domu ar to, ka tā parāda, ka sieviete var būt ļoti seksīga, ietekmīga, un tas nav nekas slikts. Dziedātāja atzinusi, ka prognožu dēļ neizjūt spiedienu, bet ir patiesi priecīga un pagodināta, ka var pārstāvēt Kipru lielajā Eirovīzijā.

 

Pašlaik, apkopojot dažādu bukmeikeru rezultātus, pirmais desmitnieks 2018. gada Eirovīzijā izskatās šādi:

 

Patīkami redzēt, ka pirmajā desmitniekā ierindojas arī abas pārējās Baltijas valstis, taču vēl skaistāk izskatītos, ja tur ierindotos arī Latvija. Nekas, galvas augšā – mēģināsim atkal nākamgad! Lūk, 11. – 26. vieta pēc bukmeikeru prognozēm:

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.