Home Nopietnāk Ķengaragā pamana noklīdušu divgadnieku – viņa pieskatītāju atrod mirušu, bet māti –...

Ķengaragā pamana noklīdušu divgadnieku – viņa pieskatītāju atrod mirušu, bet māti – bezsamaņā

0

Pirmdien, 7. maijā, pēc pulksten sešiem vakarā kāda daudzdzīvokļu nama iemītniece kāpņu telpā pamanīja vienu pašu staigājam divgadīgu puisēnu. Bērns ik pa laikam staigāja iekšā un ārā no blakus dzīvokļa. Raizējoties par bērna drošību, kaimiņiene iegāja dzīvoklī, kur uz grīdas pamanīja guļam kādu vīrieti bez dzīvības pazīmēm.

 

Sieviete nekavējoties izsauca Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu. Mediķi konstatēja 1987. gadā dzimušā vīrieša nāvi. Kā izrādījās, dzīvoklī atradās arī bezsamaņā esoša sieviete. Mediķi sniedza sievietei palīdzību, pēc kā viņa atguvās, taču pilnīgi negaidot, sieviete pēkšņi izlēca pa pirmā stāva dzīvokļa logu un metās bēgt.

 

Saņemot informāciju par notikušo, notikuma vietā ieradās Valsts policijas Rīgas Ķengaraga iecirkņa policisti. Tobrīd dzīvoklī atgriezās pirms mirkļa aizbēgusī 1989. gadā dzimusī sieviete – bērna māte. Viņa skaidroja, ka esot devusies uz veikalu pēc piena, tāpēc atstājusi savu bērnu kopā ar savu draugu.

 

Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka vīrietis, iespējams, gājis bojā no narkotiku pārdozēšanas. Visdrīzāk, arī sieviete atradusies narkotisko vielu reibumā. Gan bojāgājušajam, gan sievietei nozīmēta ekspertīze.

 

Policisti pieņēma lēmumu par bērna pagaidu nošķiršanu no mātes. Ņemot vērā, ka bērna veselības stāvoklis bija apmierinošs, puika tika nogādāts krīzes centrā.

 

Saistībā ar vīrieša nāvi ir uzsākts kriminālprocess. Savukārt pret sievieti uzsākta administratīvā lietvedība pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 46. panta – par narkotisko vielu neatļautu lietošanu.

 

Tāpat uzsākta resoriskā pārbaude saistībā ar bērna nepieskatīšanu. Pēc precīzu notikušā apstākļa noskaidrošanas tiks lemts par turpmākajām procesuālajām darbībām.

 

Par notikušo tiks informēta bāriņtiesa un sociālais dienests, lai pieņemtu lēmumu par bērna turpmāko likteni.

 

Izsakām pateicību iedzīvotājai, kura nebija vienaldzīga un pievērsa uzmanību vientuļajam puisēnam, pateicoties kam viņš tika izglābts.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.