Home Nopietnāk Pēc vairākiem gadiem atklāj skumju noslēpumu purvā Krāslavas pusē

Pēc vairākiem gadiem atklāj skumju noslēpumu purvā Krāslavas pusē

0

LNT raidījums “Degpunktā” stāsta par traģēdiju, kas kādā Krāslavas puses purvā risinājusies 2012. gada oktobrī, bet plašākai sabiedrībai atklāta vien tagad.

 

Toreiz divi 13 gadus veci zēni – Jānis un Vladimirs – no Adamovas internātpamatskolas nonākuši Rēzeknes slimnīcā. Izmantojot iestādes brīvo režīmu, abi aizbēguši. Slēpjoties apkārtnes mežos, Jānis iekritis purva akacī, savukārt Vladimirs, saprotot, ka draugs vairs nav glābjams, devis kājām vaļu. Toreiz bezvēsts pazudušo Jāni intensīvi meklēja policija, tomēr viņu atrast neizdevās. Un kā nu ne, ja vienīgais traģēdijas liecinieks ne pušplēsta vārda nav bildis par to, kur patiesībā meklējams Jānis.

 

Tikai pēc vairākiem gadiem Vladimirs likumsargiem izstāstījis, kā viss risinājies patiesībā. Likumsargi nu sazinājušies ar “Bezvēsts.lv” un kopīgiem spēkiem sākušies meklējumi purvā. Organizācijas vadītājs Aleksandrs Faminskis norāda, ka meklēšanas darbi bijuši ļoti bīstami, jo pasperot vienu, divus soļus, cilvēks ir purvā līdz kaklam. Izmantots speciāls aprīkojums, tehnika un pat drons, tomēr meklējumi līdz šim nav vainagojušies ar panākumiem. Problēmas sagādā arī tas, ka purvā ir dubultais dibens. Augšā ir zāle, bet, ja nepareizā vietā uzkāpj, var nogrimt līdz 3-4 metru dziļumam.

 

Faminskis stāsta, ka purvā mirstīgās atliekas mumificējas, līdz ar to viņš ir pārliecināts, ka Jāni izdosies atrast. Vēl ir pāris vietas, kur meklētāji nav bijuši. “Daži cilvēki raksta sociālajos tīklos, ka meklēt purvā ir bezjēdzīgi. No savas puses es varu pateikt, ka tieši meklējot cilvēku purvā, ir vislielākās izredzes viņu atrast.” Viņš atklāj gadījumu, kad purvā uzietas tur 40 gadus nogulējušas mirstīgās atliekas. Līķi ir diezgan labi saglabājušies. Faminskis ļoti vēlas pielikt šai lietai punktu, jo zina, ka Jāņa mamma ļoti pārdzīvo. “Gribētos, lai viņai būtu skaidrība. Ja ķermenis ir tur, tad viņu jāatrod un jāapglabā pēc kristiešu tradīcijām.”

 

Jau tuvākajā laikā meklējumi purvā turpināsies.

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.