Home Nopietnāk Zināms, kāds laiks gaidāms nedēļas izskaņā un nākamnedēļ

Zināms, kāds laiks gaidāms nedēļas izskaņā un nākamnedēļ

0
unsplash-logoDulcineia Dias

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi stāsta par nedēļas izskaņā un nākamnedēļ gaidāmo laiku.

 

Šogad maijs daudzviet Latvijā iesākās ar lietu un pērkona negaisu, un arī 4.maija dienā līs vien nedaudz valsts centrālajos un austrumu rajonos. Piektdien dienas laikā termometra stabiņš vietām Latgalē vēl pakāpsies virs +20 grādu atzīmes, tomēr turpmākās dienas būs nedaudz vēsākas.

 

Nedēļas nogalē virs Centrāleiropas pastiprināsies anticiklons, kura ziemeļaustrumu mala noteiks laika apstākļus arī pie mums, tādēļ brīvdienas paies bez ievērojamiem nokrišņiem. Pūšot lēnam vējam, naktī un no rīta atsevišķos rajonos veidosies migla. Uzspīdot saulei, maksimālā gaisa temperatūra dienas laikā daudzviet paaugstināsies līdz +12…+19 grādiem, bet naktīs gaisa temperatūra pazemināsies līdz +2…+7 grādiem. Dažviet zāles virskārtā iespējamas arī salnas.

 

Arī nākamās nedēļas sākumā virs Baltijas valstīm valdīs plašs anticiklons, līdz ar to gaidāms pavasarīgi silts un saulains laiks – debesis vien daļēji klās mākoņi un būtiski nokrišņi nav gaidāmi. Pēc šī brīža prognozēm nedēļas otrajā pusē ar dienvidu vējiem Latvijā ieplūdīs siltākas gaisa masas, un termometra stabiņš vietām sasniegs pat +23 grādu atzīmi.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.