Home Nopietnāk No šodienas! Svarīga informācija visiem, kuri “Maxima” veikalos norēķinās ar karti

No šodienas! Svarīga informācija visiem, kuri “Maxima” veikalos norēķinās ar karti

0

No 25. aprīļa visos “Maxima Latvija” veikalos iespējams norēķināties ar bezkontakta kartēm summā līdz 25 eiro bez PIN koda ievadīšanas. Norēķini ar bezkontakta kartēm pieejami klientiem visos 154 “Maxima Latvija” veikalos gan tradicionālajās, gan pašapkalpošanās kasēs.

 

 

Savukārt, ja pirkuma summa ir lielāka, klientiem joprojām būs jāievada PIN kods. Jānorāda, ka ik pa laikam POS termināls var pieprasīt ievadīt PIN kodu, maksājot par pirkumiem summu, kas mazāka par 25 EUR. Tas ir iestrādāts drošības nolūkos, lai pārliecinātos, ka karti izmanto tās īpašnieks.

 

 

Līdz ar bezkontakta maksājumu karšu popularitātes pieaugumu, vairāk nekā 8 reizes pieauguši arī bezkontakta norēķini par pirkumiem “Maxima Latvija” veikalos.

 

 

Bezkontakta maksājumu karšu popularitātes apliecina arī “Maxima” pircēju norēķinu ieradumi – 80% pircēji, kuri iepērkas ar bezkontakta norēķinu kartēm, veic pirkumu līdz 10 eiro, lai operatīvi norēķinātos, neievadot PIN kodu.  

 

 

„Norēķini ar bezkontakta kartēm ir ātrs un ērts veids ikdienas norēķinu veikšanai, ko novērtē mūsu klienti ikdienas steigā. Ja pagājušā gada sākumā dienas laikā ar bezkontakta maksājumu kartēm par saviem pirkumiem norēķinājās aptuveni līdz 1 tūkstotim iedzīvotāju, tad šogad darījumu skaits ar bezkontakta maksājumu kartēm ir aptuveni 10 tūkstoši dienā. Turklāt visaktīvāk iedzīvotāji ar bezkontakta maksājumu kartēm norēķinās tieši pašapkalpošanās kasēs. Savukārt, līdz ar limita palielināšanos norēķiniem ar bezkontakta kartēm, paredzam, ka iespēju ātri norēķināties par pirkumiem, neievadot PIN kodu, izmantos vēl biežāk,” stāsta “Maxima Latvija” operacionālā vadītāja Kristīne Āboltiņa.

 

 

 Karšu maksājumu pieņemšanu “Maxima ” veikalos Baltijā nodrošina SEB.

“Starptautisko maksājumu sistēmu VISA un MasterCard prasības paredz, ka 2020. gadā visām karšu pieņemšanas ierīcēm būs jānodrošina bezkontakta karšu pieņemšana. Un šobrīd visiem saviem klientiem, kam nodrošinām karšu maksājumu pieņemšanu, pakāpeniski mainām iepriekšējas paaudzes POS terminālus un kases sistēmas uz jauniem ar bezkontakta funkcionalitāti. Šobrīd jau vairāk nekā 70% POS terminālu un vairāk nekā 50% kases sistēmu, ko apkalpo SEB banka, nodrošina bezkontakta karšu pieņemšanu. Attīstoties bezkontakta karšu pieņemšanas infrastruktūrai, attīstīsies arī ieradums iedzīvotājiem ātri un ērti maksāt par pirkumiem, neievadot PIN kodu,” pārliecināts SEB bankas Karšu nodaļas vadītājs Ronalds Platkājis.

 

 

Jau ziņots, ka “Maxima Latvija” norēķināšanos ar bezkontakta maksājumu kartēm ieviesa pakāpeniski sākot ar 2016. gada nogali, ieviešot pašapkalpošanās kases un jaunus kases aparātus.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.