Home Nopietnāk Keitai un Viljamam piedzimis trešais bērniņš – veselīgs puisēns!

Keitai un Viljamam piedzimis trešais bērniņš – veselīgs puisēns!

0

Šodien, 2018. gada 23. aprīlī, precīzi, kā tika plānots iepriekš, Kembridžas hercogpāris sagaidīja pasaulē ierodamies savu trešo atvasi.

 

Plkst. 11:01 (13:01 pēc Latvijas laika) Kembridžas hercogiene Keita Midltone laida pasaulē dēlu. Mazulis sver 3,8 kg.

 

Jau ziņojām, ka šorīt agri no rīta ap plkst. 6:00 (t.i. plkst. 8:00 pēc Latvijas laika) Midltone devusies uz Svētās Marijas slimnīcas Lindo spārnu Padingtonā, Londonā, kur dzimuši arī abi iepriekšējie bērniņi.

 

Tiek ziņots, ka gan Keita, gan jaundzimušais ir veseli un jūtas labi. 

 

Jaundzimušais mazulis būs piektais rindā uz troni un būs godājams kā “Viņa karaliskā augstība Kembridžas princis”

 

Pāra pirmais bērns piedzima pēc 14 stundu ilgām, dabiskām dzemdībām veselīgs un aptuveni 3,8 kg smags 2013. gada 22. jūlijā plkst. 16:24 pēc Anglijas laika (18:24 pēc Latvijas laika). Jau pāris dienu vēlāk Kensingtonas pils paziņojumā tika teikts: “Kembridžas hercogs un hercogiene ar prieku paziņo, ka savu dēlu nosaukuši par Džordžu Aleksandru Luisu.” Karaliskā pāra pirmdzimtais nu ir zināms kā viņa karaliskā augstība Kembridžas princis Džordžs. Keita Midltone un princis Viljams norādījuši, ka izvēlētajam dēla vārdam nav simboliskas nozīmes, pārim tas ļoti iepaticies.

 

Otrais mazulis pasaulē nāca 2015. gada 2. maijā. Mazulīte piedzimusi sveika un vesela 08:34 no rīta (10:34 pēc Latvijas laika), sverot 3,71 kg, vien 2,5 stundas pēc Midltones un prinča Viljama ierašanās elitārajā medicīnas iestādē. Britu karaļnama oficiālais Twitter konts pēc pāris dienām visai pasaulē pavēstīja, ka otro atvasi godās par Šarloti Elizabeti Diānu jeb viņa karalisko augstību Kembridžas princesi Šarloti. Mazulītei vārds dots par godu vecvecmammai – Apvienotās Karalistes galvai, karalienei Elizabetei II, kura tronī ir kopš 1953. gada 2. jūnija, kā arī godinot prinča Viljama māti – Velsas princesi Diānu, kura 1997. gada 31. augustā traģiski gāja bojā autokatastrofā Parīzes tunelī. 

 

Šī gada 4. septembrī Karaliskā ģimene izdeva oficiālu ziņojumu par to, ka pāris ir trešā mazuļa gaidībās. Tajā bija teikts: „Viņu Karaliskās Augstības – Kembridžas hercogs un hercogiene ir ļoti priecīgi paziņot, ka Kembridžas hercogiene ir trešā mazuļa gaidībās. Karaliene un abu ģimeņu locekļi ir sajūsmināti par šiem jaunumiem. Tāpat kā iepriekšējās divās grūtniecībās, arī šajā reizē hercogiene cieš no hyperemesis gravidarum.

 

Hyperemesis gravidarum – tā ir īpaši smaga grūtniecības toksikoze. Ar šādu kaiti sirgst vien aptuveni 3% no visām pasaulē esošajām topošajām māmiņām. Tas ir stāvoklis, ko raksturo ārkārtīgi slikta dūša, vemšana, svara zudums (kas hercogienei ir īpaši bīstams, jo viņa ir smalkas miesasbūves sieviete) un pat līdzsvara traucējumi. Vieglākos gadījumos šī kaite tiek ārstēta ar uztura maiņu, atpūtu un antacīdiem. Smagākos gadījumos ārstēšana tiek veikta slimnīcā, lai mātes un augļa veselību pastiprināti uzmanītu mediķi, apgādājot ķermeni ar nepieciešamo ūdens un barības vielu daudzumu intravenozi. Šī grūtniecības izraisītā slimība parasti sākas ap ceturto grūtniecības nedēļu un ilgst līdz 16., pat 18. grūtniecības nedēļai.

 

Līdz ar hercogienes smago grūtniecības toksikozi, arī šoreiz karaliskajai ģimenei par viņas grūtniecību nācās paziņot krietni agrāk nekā plānots, jo nepieciešams atcelt viņas dalību dažādos pasākumos.

 

Apsveicam Kembridžas hercogpāri ar ģimenes pieaugumu! 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.