Home Nopietnāk Brīvdienās laiks nedaudz mainīsies (+ nākamās nedēļas prognoze)

Brīvdienās laiks nedaudz mainīsies (+ nākamās nedēļas prognoze)

0
stock.tookapic.com
stock.tookapic.com

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķu prognoze nedēļas nogalei un nākamajai darba nedēļai.

 

Tāpat kā ceturtdien, arī turpmākajā diennaktī laika apstākļus turpinās noteikt anticiklona dienvidu mala. Līdz ar to saglabāsies lielākoties skaidrs laiks un nokrišņi nav gaidāmi. Pūtīs lēns līdz mērens vējš no ziemeļaustrumu, austrumu puses. Dienā saule gaisu iesildīs līdz pat +12…+17°, tomēr Kurzemē līča piekrastē vējš, kas pūtīs no ūdens puses, neļaus termometra stabiņam pakāpties virs +5…+10°.

 

Nedēļas nogalē laika apstākļi nedaudz mainīsies. Nakts uz sestdienu vēl būs sausa un skaidra. Vējš joprojām pūtīs no austrumu puses, bet minimālā gaisa temperatūra gaidāma jau +3…+8° intervālā, vien vietām austrumu rajonos tā būs nedaudz zemāka. Sestdien dienas laikā mākoņu daudzums, sākot no rietumiem, palielināsies un valsti šķērsos neliela lietus mākoņu zona, daudzviet nesot nokrišņus. Vējš iegriezīsies no dienvidiem un valsts teritorijā pakāpeniski iepūdīs siltāks gaiss, līdz ar to, jau sestdien dienas laikā gaiss iesils līdz pat +14…+19°, un tikai vietām, galvenokārt Kurzemē līča piekrastē, būs nedaudz vēsāks. Svētdien nakts pirmajā pusē vietām vēl līs, savukārt dienā daudzviet uzspīdēs saule, vien pēcpusdienā gubu-lietus mākoņi, kas lēnām virzīsies pāri valstij, daudzviet vēl nesīs īslaicīgu lietu. Naktī uz svētdienu minimālā gaisa temperatūra vairs nebūs zemāka par +4…+9°, bet dienā iekšzemes rajonos gaiss iesils līdz +13…+18°, bet piekrastē gaisa temperatūra sasniegs vien +8…+13°.

 

Nākamās darba nedēļas sākumā vietām vēl gaidāms neliels lietus, tomēr nedēļas laikā atkal pastiprināsies anticiklona ietekme un, lai gan būtiski nokrišņi nav gaidāmi, tomēr debesis bieži būs mākoņainas. Vējš iegriezīsies no ziemeļu puses un Latvijā ieplūdīs nedaudz aukstāks gaiss – teritorijas lielākajā daļā naktīs gaisa temperatūra būs +3…+8° robežās, bet dienā gaisa temperatūra būs +11…+16° intervālā. Tomēr valsts austrumos, uzspīdot saulei, tā var pakāpties arī augstāk, kamēr piekrastes rajonos ūdens ietekmē dienas būs vēsākas.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.