Home Nopietnāk Ģimene, kas nodedzināja pavisam jaunu Valsts policijas auto, ieslēdzas – likumsargi bezspēcīgi

Ģimene, kas nodedzināja pavisam jaunu Valsts policijas auto, ieslēdzas – likumsargi bezspēcīgi

2

Otrdien jau vēstījām par traci Staburaga pagastā, kur bāriņtiesas vizītes laikā pie kādas ģimenes agresīvais tēvs kāvās, bet vectēvs nodedzināja policijas mikroautobusu.

 

Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis LNT “Degpunktā” atzīst, ka notikumi Staburaga pagastā ir ārkārtas gadījums, kāds nav pieredzēts. Vecāku agresija bērnu izņemšanas brīdī, protams, ir ierasta lieta, bet auto dedzināšanai nebija gatavs neviens. “Šis gadījums parādīja to, cik cilvēki var būt neaprēķināmi un agresīvi,” saka Ķuzis. “Tā ir sadzīviskā vardarbība, kas arī bija šī visa pamats, kāpēc policija atradās šajā vietā.”

 

Pašreiz ir uzsākti divi kriminālprocesi p par pretošanos policijai un mantas tīšu bojāšanu. Vīrietis, kurš aizdedzināja auto, ievietots ārstniecības iestādē, lai pārbaudītu viņa veselības stāvoklī, bet pēc tam tiks lemts par drošības līdzekli. Savukārt agresīvajam tēvam piemērots drošības līdzeklis, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu.

 

Aculiecinieki iepriekš stāstījuši, ka policisti nemaz īpaši necentās mašīnu dzēst. Sākta dienesta izmeklēšana, lai noskaidrotu, vai abi šajā situācijā rīkojušies atbilstoši. Ķuzis gan uzskata, ka šaubām par to nav pamata. Automašīna bijusi pilnīgi jauna, tomēr tā ir apdrošināta un policija cer uz kompensāciju.

 

Bet auto šajā stāsta ir otršķirīgs. Kas notika ar trīs gadus veco meitenīti, kuru devās izņemt bāriņtiesas darbinieki? Kad tēvs atbrīvojās no policijas izolatora, viņš taisnā ceļā devās pie radinieces, kur meitenīte īslaicīgi palika. Izmantojot viltu, vīrietis bērnu aizveda sev līdz. Šobrīd bāriņtiesai ir zināma bērna atrašanās vieta, bet nav iespēju viņu izņemt.

 

Vecāki ar bērnu ir ieslēgušies miteklī un pat trešdienas bāriņtiesas vizīte kopā ar policiju šajā situācijā neko nemainīja. Vecāki komunicē caur logu un nedaudz pa telefonu, tomēr sadarboties nevēlas. Kāda advokāte viņus samācījusi, lai nepilda nekādus noteikumus, nerunā un nesadarbojas, norāda bāriņtiesā.

 

Bāriņtiesas darbiniece, kura pagājušajā nedēļā devās izņemt meitenīti no dzērāju ģimenes, atrodas šoka stāvoklī, jo saņēmusi draudus izrēķināties un nodedzināt māju. Ja cilvēki nodedzināja policijas auto, šādi draudi skan visai reāli.

 

 

2 COMMENTS

  1. Bāriņtiesas visu slikto dara ar šādiem darījumiem. Posta ārā ģimenes un veicina šādas dedzināšanas un visas citas bīstamas situācijas.
    Kādreiz tā nebija.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.