Home Nopietnāk Sliktas ziņas siltu un saulainu Lieldienu gaidītājiem

Sliktas ziņas siltu un saulainu Lieldienu gaidītājiem

0
kaboompics.com
kaboompics.com

Lai arī kalendārā jau rit marta trešā dekāde un 20. martā plkst. 18:15 sākās astronomiskais pavasaris, dabā pavasara procesi norisinās ļoti lēni, un stabils meteoroloģiskais pavasaris teritorijas lielākajā daļā vēl aizvien nav iestājies, vēsta Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

 

 

Līdzīga situācija saglabāsies arī nākamajā nedēļā – pēc siltākām dienām šīs nedēļas izskaņā un nākamās nedēļas sākumā, nedēļas vidū atkal ir gaidāms vēss laiks, kad daudzviet Latvijā pat dienas laikā saglabāsies neliels sals. Visvēsākā būs nakts uz sestdienu, kad, debesīm skaidrojoties, valsts austrumos gaidāms pat -7…-10 grādus stiprs sals. Tomēr dienas laikā gan sestdien, gan arī svētdien gaiss iesils līdz +2…+8 grādiem. Uzspīdēs arī saule, vairāk saulainu brīžu būs sestdien, bet svētdien jau mākoņu daudzums palielināsies.

 

 

Šīs nedēļas izskaņā laika apstākļus Latvijā noteiks augsta spiediena atzars, tādēļ nokrišņi nav gaidāmi, un, kā jau minēts iepriekš, uzspīdēs arī saule. Bet no pirmdienas laika apstākļus Latvijā noteiks ciklonu darbība, tādēļ debesis ne vien aizklās mākoņi, bet gaidāmi arī nokrišņi. Pateicoties tam, ka virs mūsu reģiona vēl aizvien valdīs aukstās gaisa masas, gaidāms ne vien lietus un slapjš sniegs, bet arī sniegs. Šobrīd sniega sega daudzviet Latvijā jau ir nokususi, bet iespējams, ka nedēļas vidū tā atkal uz kādu laiku atjaunosies, savukārt valsts austrumos papildināsies esošie sniega krājumi. Šobrīd mūsu rīcībā esošā prognožu informācija liecina par to, ka atsevišķos rajonos snigšana varētu būt pat stipra.

 

 

Nedēļas beigās ciklonu aktivitāte mazināsies, līdz ar to arī nokrišņu būs mazāk, tomēr temperatūras paaugstināšanās notiks ļoti lēni – naktīs piesals, vien dienas laikā teritorijas lielākajā daļā temperatūra paaugstināsies virs 0 grādiem, tomēr varbūtība, ka termometra stabiņš uzkāps virs +10 grādu atzīmes, vēl aizvien ir neliela.

 

 

Tas pats šobrīd ir sakāms arī par Lieldienu brīvdienām – nokrišņi varētu nebūt intensīvi, bet aizvien vēl ir augsta sniega varbūtība, un būtiska gaisa temperatūras paaugstināšanās nav gaidāma.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.