Home Nopietnāk Nedēļas vidū laiks būtiski mainīsies

Nedēļas vidū laiks būtiski mainīsies

0
www.gratisography.com
www.gratisography.com

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi stāsta par šonedēļ gaidāmo laiku.

 

Iepriekšējā nedēļā lielākoties dienas bija saulainas un novēroto nokrišņu daudzums – neliels. Nedēļas otrajā pusē sals mazinājās un jau dienas laikā, galvenokārt piekrastes rajonos, maksimālā gaisa temperatūra jau tuvojās nulles grādu atzīmei. Šīs nedēļas vidū ciklonu darbība kļūs aktīvāka – gaiss kļūs vēl par dažiem grādiem siltāks, bet debesis biežāk aizklās mākoņi un sagaidīsim vairāk nokrišņus. Īpaša piesardzība būs jāievēro satiksmes dalībniekiem, jo nokrišņu fāze mainīsies un būs sagaidāms gan sniegs, gan slapjš sniegs, kā arī lietus.

 

Jaunā darba nedēļa iesāksies vēl bez būtiskām laika apstākļu izmaiņām – gan pirmdien, gan otrdien dienas laikā daudzviet vēl būs saulains laiks un būtiski nokrišņi nav gaidāmi. Tomēr sals vēl tuvākās naktis būs jūtams: gaiss naktīs atdzisīs līdz  -13…-18°, bet vietām, kur debesis klās biezāka mākoņu sega, gaisa temperatūra nepārsniegs -6…-11°. Savukārt dienas laikā gaisa temperatūra jau paaugstināsies līdz 0…-5°.

 

Trešdien dienas laikā debesis jau aizklās biezāka mākoņu sega, un, sākot no dienvidu rajoniem, gaidāms sniegs. Snigs vēl ceturtdienas naktī un priekšpusdienā- sniega sega Latvijā vēl varētu pat nedaudz palielināties, bet jau ceturtdienas pēcpusdienā un piektdien gaidāms arī slapjš sniegs un lietus, kad gaisa temperatūra dienas laikā jau pārsniegs 0° atzīmi. Līdz ar to ceturtdiena un piektdiena būs nokrišņiem bagātākās dienas šajā nedēļā.

 

Nedēļas otrajā pusē sals pakāpeniski atkāpsies, īpaši dienas laikā, kad lielā daļā valsts teritorijas gaisa temperatūra varētu sasniegt +1…+4°, bet naktī vēl gaisa temperatūra pazemināsies līdz -1…-6°. Pie šādām temperatūras svārstībām diennakts laikā īpaši uzmanīgiem jābūt auto vadītājiem, jo ceļi būs slideni.

 

Nākamās nedēļas nogalē nokrišņi mazināsies. Gaisa temperatūra būtiski nemainīsies un dienas laikā daudzviet tā būs pozitīva, bet nakts laikā pazemināsies zem 0° atzīmes.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.