Home Nopietnāk Šausmīgs atradums Ēdoles mežos atrisina senu mistēriju

Šausmīgs atradums Ēdoles mežos atrisina senu mistēriju

0

Pirms vairāk nekā astoņiem gadiem no mājām Ēdolē mistiski pazuda tolaik 57 gadus vecais Harijs un viņa 80 gadus vecā mamma Zelma. Diemžēl šīs mistērijas atrisinājums ir traģisks, vēsta LNT “Degpunktā”.

 

Abi toreiz 2009. gada priekšpēdējā dienā pazuduši bez pēdām. Pirmais to sapratis kaimiņš, jo Harijs neatnāca uz iepriekš norunāto tikšanos pie autoveikala un nebija sazvanāms. Iekļuvis mājā, kaimiņš sapratis, ka tajā neviena nav un cēlis trauksmi. Iesaistīta policija un sākta abu pazudušo meklēšana. Turklāt noskaidrojies, ka no mājas nekas nav pazudis, tātad laupīšanas versija atkrita. Turpmākos gandrīz septiņus gadus abi skaitījās bezvēsts prombūtnē.

 

Pirms nepilniem diviem gadiem dziļi mežā, aptuveni 10 km attālumā no Harija mājām, tika atrasti cilvēku kauli. Ekspertīzē noteica, ka atrastie ir dēls un māte, turklāt viņi nošauti. Turpmākajos divos gados tika pilnībā restaurēti tās dienas un nakts notikumi, atrasts slepkavības ierocis – pistole, un aizdomās turētie – divi vīrieši (1962. un 1975. gadā dzimuši) ar kriminālu pagātni. Noskaidrots, ka uzbrukums bijis vērsts pret agrāk cietumā pabijušo Hariju, bet mammai, kura kļuvusi par dēla slepkavības liecinieci, arī bija jāpazūd.

 

Vietējie jau tolaik sprieda, ka notikusi izrēķināšanās. No Ventspils šurp atnākušā Harija pagātne bijusi tumša. Policijā gan nu skaidro, ka uzbrukums tomēr bijis saistīts ar Harija nevēlēšanos piekāpties kāda īpašuma dalīšanas lietā.

 

Aizdomās turētie savu vainu atzīst tikai daļēji un tas tiesai, acīmredzot, licies pietiekami labs iemesls, lai abus nesen palaistu uz brīvām kājām.

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.