Home Nopietnāk Bobsleja zvaigzne Melbārdis intervijas vidū apraudas un beidzot atklāj, kas notika pirms...

Bobsleja zvaigzne Melbārdis intervijas vidū apraudas un beidzot atklāj, kas notika pirms Olimpiādes

0

Latvijas vienīgo medaļu Phjončhanas Ziemas olimpiskajās spēlēs izcīnīja cilvēks, kurš patiesībā… to nemaz nevarēja. Vismaz fiziski. Oskars Melbārdis atklātā sarunā ar LTV “Sporta Studijas” žurnālistu Armandu Tripānu atklāj, cik augsta patiesībā bija šīs medaļas cena.

 

 

Publiski izskanēja un visi pamanīja, ka Oskars smagas muguras traumas dēļ izlaida lielu daļu iepriekšējās sezonas, kas bija pārdomu pilns periods viņa dzīvē. Bobslejists, palicis bez treniņiem un sacensībām, nekam vairs neredzēja jēgu. Tomēr atgriezās un spēja atkal būt konkurētspējīgs. Tomēr šosezon Oskaram pienāca jauns pārbaudījums.

 

 

Aptuveni divus mēnešus pirms olimpiskā starta viņš uzzinājis, ka pārplīsis kājas muskulis. Bija tikai divas izejas. Viena – nekavējoties operēt, bet tad par Olimpiādi būtu jāaizmirst. Otra – paciest diskomfortu un ar kāju, kas bija krietni vājāka kā iepriekš, tomēr startēt. Melbārdis izvēlējās.

 

 

Viņš atzīst, ka komanda nolemts par to nevienam nestāstīt un nudien – publiski par tik smagu traumu tā arī nekas neizskanēja. Bija zināms, ka Oskaram sāp kāja, ka startā viņš nevar uzskriet kā iepriekš, kādā no posmiem pat uzreiz sēžoties kamanās un startā nemaz neskrienot. Neskatoties uz visām sāpēm un grūtībām, pilots palika savā vietā un kopā ar  Jāni Strengu (kurš, starp citu, ir diabēta slimnieks un dažkārt pat starp braucieniem injicē insulīnu) tika pie olimpiskās bronzas.

 

 

Melbārdis neslēpj, ka viņam cilvēciski žēl un ļoti sāp sirds par Latvijas bobsleja leģendu Daumantu Dreiškenu, ar kuru kopā iepriekš startēts divniekos, bet tieši pirms olimpiskā starta paziņots, ka Melbārža divnieku stums Strenga. Noprotams, ka tas darīts arī Oskara kājas dēļ – kopā ar Jāni tobrīd bija iespējams “izspiest” maksimumu.

 

 

Daudzas traumas pārcietušais Melbārdis šobrīd ir neziņā par nākotni un skaidri nepasaka – brauks vēl vienu olimpisko ciklu vai metīs mieru sportam, kas atņem tik daudz ģimenei dārgā laika. Lai kāds arī būtu lēmums, Latvija to cienīs.

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.