Home Nopietnāk Nedēļas laikā sals sasniegs -20 grādus, nogalē būs vēl aukstāks

Nedēļas laikā sals sasniegs -20 grādus, nogalē būs vēl aukstāks

0
pexels.com/David Dibert/CC0 License
pexels.com/David Dibert/CC0 License

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs publiskojis laika prognozi nedēļai. 

 

Naktī uz pirmdienu situācija būtiski nemainīsies – centrālajos un rietumu rajonos pa laikam turpinās snigt un debesis skaidrosies maz. Šoferiem jāsaglabā modrība, jo ceļi būs slideni. Pūtīs lēns vējš, un zemākā gaisa temperatūra naktī gaidāma valsts austrumu rajonos, kur termometra stabiņš noslīdēs līdz -10…-14 grādu atzīmei.  Pirmdien no ziemeļiem atmosfēras spiediens nedaudz paaugstināsies, tādēļ sniegs gaidāms vien Kurzemes dienvidrietumos. Gaisa temperatūra lielākajā daļā Latvijas paaugstināsies līdz -1…-6 grādiem, bet Kurzemes dienvidrietumos līdz 0…+1 grādam.

 

Atmosfēras spiediens nedēļas gaitā pakāpeniski paaugstināsies, līdz ar to mākoņu un nokrišņu daudzums samazināsies. Līdz ar ziemeļu puses vēju teritorijā ieplūdīs aukstāks gaiss – jau nedēļas pirmajā pusē un vidū naktīs gaisa temperatūra austrumos pazemināsies līdz -15…-20 grādiem, bet dienas laikā lielākajā teritorijas daļā gaiss nebūs siltāks par -3…-8 grādiem. Darba nedēļas otrajā pusē neliela pazemināta spiediena apgabala ietekmē mākoņu daudzums palielināsies un atsevišķos rajonos iespējama salīdzinoši intensīvāka snigšana un neliels sniega segas pieaugums. Aukstā gaisa masa virs Latvijas joprojām saglabāsies un gaisa temperatūra gaidāma vēl par dažiem grādiem zemāka nekā nedēļas pirmajā pusē.

 

Pēc šī brīža prognozēm spriežot, nedēļas izskaņā, sestdien un svētdien, aukstā gaisa ieplūšana Eiropas ziemeļaustrumos turpināsies, turklāt augsta spiediena apgabala ietekmē samazināsies arī mākoņu daudzums, līdz ar to pastāv iespēja, ka, debesīm skaidrojoties, Latvijā sals naktīs atsevišķos rajonos var sasniegt pat -20…-24 grādus.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.