Home Nopietnāk Iepriecinošas ziņas tiem, kuriem apnicis slapjdraņķis

Iepriecinošas ziņas tiem, kuriem apnicis slapjdraņķis

0
Pexels.com
Pexels.com

Šajās brīvdienās laika apstākļus noteica zema spiediena apgabali virs Skandināvijas un ar tiem saistītas nokrišņu zonas virzījās pāri Latvijai. Valsts rietumu daļā nokrišņi pārsvarā novēroti lietus veidā, savukārt austrumos sniga. Naktī uz sestdienu vietām Latgalē sniega segas biezums pieauga par 5-10 cm. Rēzeknes novērojumu stacijās sniega segas biezums sestdienas rītā bija 16 cm.

 

 

Nākamo nedēļu aizsāks ciklonu aktivitāte. Šonakt un rīt dienas pirmajā pusē pāri Igaunijai un Latvijas ziemeļu daļai virzīsies ciklona centrs. Ar to saistīta nokrišņu zona šķērsos valsti, tādēļ teritorijas lielākajā daļā gaidāmi nokrišņi – rietumu un centrālajos rajonos pārsvarā lietus, savukārt austrumu rajonos – slapjš sniegs, sniegs. Pūtīs mērens dienvidrietumu, rietumu vējš, kas jūras piekrastē būs brāzmains. Gaisa temperatūra naktī būs no 0 grādiem austrumos līdz +4 grādiem jūras piekrastē, bet dienā temperatūra būtiski nepaaugstināsies, saglabājoties +1…+5 grādu robežās. Dienas otrajā pusē no rietumiem Latvijai pietuvosies jauns ciklons, kas naktī uz otrdienu šķērsos Latviju, nesot nākamo plašo nokrišņu zonu. Slapjš sniegs un sniegs gaidāms praktiski visā teritorijā, vietām gaidāms sniega segas pieaugums par 6-10 cm. Ciklonu ietekmē pastiprināsies rietumu puses vējš, kas piekrastē brāzmās sasniegs 15-18 m/s. Dienas gaitā ar ziemeļrietumu vējiem ieplūdīs aukstāks gaiss, tādēļ gaisa temperatūra dienā un naktī būs -1…+2 grādu robežās.

 

 

Nedēļas vidū īslaicīgi pastiprināsies neliels augsta spiediena atzars, līdz ar to pierims vējš un nokrišņu būs mazāk, tomēr saglabāsies samērā mākoņains laiks. Toties būs aukstāks. Gaisa temperatūra naktī pazemināsies līdz -2…-11 grādiem, tikai piekrastes rajonos pieturēsies ap 0…+1 grādiem, bet dienā paaugstināties līdz -4…+3 grādiem.

 

 

Darba nedēļas otrajā pusē Latviju šķērsos jauns ciklons. Ar to saistīta plaša nokrišņu zona nesīs mērenu līdz intensīvu snigšanu. Teritorijas lielākajā daļā gaidāms nozīmīgs sniega segas pieaugums par 6-12 cm. Pastiprināsies austrumu puses vējš. No piektdienas visā teritorijā gan naktī, gan dienā valdīs sals, naktīs termometra stabiņam noslīdot līdz -4…-11 grādiem, bet dienā pieturoties -2…-7 grādu robežās.

 

 

Brīvdienās pastiprināsies augsta spiediena atzars un nokrišņi mitēsies. Debesis biežāk skaidrosies, pierims vējš, tomēr un laiks kļūs vēl aukstāks. Viszemākās gaisa temperatūras sagaidāmas valsts austrumu daļā, savukārt siltāks laiks būs jūras piekrastē. Debesīm skaidrojoties, termometra stabiņš naktī austrumos var noslīdēt zem -15 atzīmes.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.