Home Nopietnāk Rīgas dzemdību namā ģimene pirms Jaunā gada piedzīvo lielu nelaimi

Rīgas dzemdību namā ģimene pirms Jaunā gada piedzīvo lielu nelaimi

1

Kā trešdien vēsta TV3 raidījums “Bez Tabu”, kāda ģimene zaudējusi savu 29. decembrī dzimušo meitiņu. Grūtniecības laikā nekādi sarežģījumi nav radušies, tomēr divas dienas pēc dzemdībām bērniņš nomiris.

 

Savu sāpi ģimene izklāstīt uztic advokātei. Viņa atklāj, ka bijusi infekcijas, kuras blakusparādības arī bijušas nāves cēlonis. Ārstiem pārmet, ka viņi uzskatījuši – jaundzimušajam ir nevis infekcija, bet aizcietējums. Bijis Vecgada vakars un ārsti neesot pietiekoši aktīvi reaģējuši uz mātes sacelto trauksmi.

 

Advokāte norāda, ka bērnam nav iedotas vajadzīgās zāles, bet tās, kas tika dotas, iedotas nepareizās. Dzemdību namā noliedz, ka ārstniecības personas nebūtu pildījušas savus pienākumus vai būtu pārkāpts Ārstniecības likums. Valdes priekšsēdētāja norāda, ka arī citviet pasaulē šādas diagnozes gadījumi mēdz beigties letāli.

 

Veselības inspekcija konstatējusi pārkāpumus vairāku konkrēto ārstniecības personu darbībā. Sākotnēji Valsts policija ierosinājusi kriminālprocesu, bet tas izbeigts. Plašāk par notikušo traģēdiju skatieties sižetā!

 

 

1 COMMENT

  1. Citviet pasaulē bērnus dzemdē arī zem klajas debess un kādi izdzīvo , bet kādi nomirst….

    Ziniet – tik daudz letālu iznākumu PSRS laikos nenotika ne ar mātēm dzemdībās, ne jaundzimušajiem vai nedzimušajiem….

    Protams, ka pie vainas bija Jaunā gada svinības un personāla nolaidība !!!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.