Home Nopietnāk Pēc nepatīkamajiem notikumiem ‘Bezvēsts.lv’ nāk klajā ar skarbu paziņojumu

Pēc nepatīkamajiem notikumiem ‘Bezvēsts.lv’ nāk klajā ar skarbu paziņojumu

0

Brīvprātīgā meklēšanas organizācija BEZVESTS.LV, sākot no dibināšanas 2009.gadā, savas darbības astoņos gados, ir veikusi vairāk nekā 700  meklēšanas pasākumu, kuros tika atrasti gandrīz 90 bezvēsts pazudušie cilvēki – kā tepat Latvijā, tā arī ārvalstīs ( kā fiziskās meklēšanas rezultātā, tā arī meklēšanas no attāluma rezultātā). Uz šodienu mums ir pievienojušies jau 150 brīvprātīgo – kā Latvijā dzīvojoši, tā arī ārpus Latvijas robežām dzīvojošie. Tie ir visdažādāko profesiju, nacionalitāšu un reliģisko uzskatu pārstāvji, kurus apvieno viena lieta – atvērta, gaiša sirds un gatavība nesavtīgi palīdzēt cilvēkiem, kuri ir vērsušies pēc palīdzības.

 

 

Visi mūsu meklēšanas pasākumi un kontaktēšanās ar pazudušā cilvēka radiniekiem, ģimeni, ir saskaņoti ar Kriminālpolicijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes kriminālmeklēšanas 1.nodaļas darbiniekiem.

 

 

Meklēšanas pasākumi tiek rūpīgi izstrādāti un plānoti. Organizācijai BEZVESTS.LV ir noslēgts līgums par sadarbību ar Valsts policiju, kurā ir noteiktas brīvprātīgo organizācijas tiesības un pienākumi Latvijas tiesību sistēmā.

 

 

Lai informācija par pazudušo meklēšanu būtu pieejamāka, visas atskaites par mūsu paveikto darbu, mēs regulāri publiskojam kā mūsu organizācijas BEZVESTS.LV mājaslapā, tā arī mūsu Facebook profilā. Tas ļauj piesaistīt jaunus brīvprātīgos un vēl veiksmīgāk meklēt pazudušos cilvēkus.

 

 

Tā, daudzi ir dzirdējuši par mūsu pēdējā laika trim veiksmīgākajiem meklēšanas pasākumiem- novembrī (šī gada 19. un 25.novembrī), Latgalē, Rušonas ezerā, kur Bezvests.lv brīvprātīgie ar speciālas aparatūras palīdzību zemūdens meklējumiem, divu dienu laikā pārbaudīja ezeru dibenu un izcēla no trīs metru dziļuma zvejnieka mirstīgās atliekas; Kadagā, Dūņezerā, kur 2. decembrī ar brīvprātīgo palīdzību arī tika atrasts ezerā noslīcis  zvejnieks, un vēlāk BEZVESTS.LV ūdenslīdēji izcēla noslīkušā mirstīgās atliekas un nodeva tās policijai.

 

 

Pēdējais atgadījums bija Rīgā, Pārdaugavā – BEZVESTS.LV meklēšanas pasākumi 2017.gada 20.un 23.decembrī arī  deva rezultātus: Rīgā, Daugavā, AB dambja apkaimē, ar augstas jutības aparatūras palīdzību  – akustisko kameru un hidrolokatoru- brīvprātīgie atrada jauna cilvēka ķermeni, kas bija noslīcis 16.decembrī. Glābēji viņu izcēla no ūdens un nodeva policijas rīcībā.

 

 

Kamēr mūsu brīvprātīgie meklēja pazudušos cilvēkus, mēs pamanījām, ka viņiem aiz muguras, nenoskaidrotas personas, nezināmu mērķu vadītas, izvērsa nomelnojošu kampaņu internetā, aplēja BEZVESTS.LV brīvprātīgos ar dubļiem, rakstīja aizvainojošus komentārus sociālajos tīklos, kuros organizācija informēja par pazudušo cilvēku meklēšanu, tādejādi mēģinot izjaukt mūsu meklēšanu AB dambī. Ir aizdomas, ka kādi, iespējams, krimināli grupējumi ir ļoti ieinteresēti tajā, lai tik ātri nevarētu atrast bez vēsts pazudušos cilvēkus.

 

 

Tāpēc lūdzam Jūs , mūsu brīvprātīgos un lasītājus, mums palīdzēt: visus negatīvos, BEZVESTS.LV brīvprātīgos nomelnojošos komentārus publiskajā telpā kopēt un izsūtīt uz mūsu elektronisko pastu info@bezvests.lv. Vēlāk visa šī informācija tiks nodota policijai, kur tad arī noskaidros, kas nodarbojas ar brīvprātīgo organizācijas nomelnošanu un kā interesēs tas tiek veikts.

 

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.