Home Nopietnāk Bēdīgi slavenā Tīnūžu-Kokneses šoseja: Jauna versija, kādēļ notiek daudzās letālās avārijas

Bēdīgi slavenā Tīnūžu-Kokneses šoseja: Jauna versija, kādēļ notiek daudzās letālās avārijas

0

Tīnūžu – Kokneses ceļu 60 km garumā atklāja vien pirms 4 gadiem, bet šajā laikā tur jau notikušas 142 avārijas, kurās cietuši 37 cilvēki, bet 16 zaudējuši dzīvību. TV3 raidījums “Bez Tabu” skaidro, kādēļ tā.

 

Valsts galvenais ceļu policists Normunds Krapsis norāda, ka tik garu ceļa posmu tomēr vajadzētu izbūvēt ar sadalošo joslu un divām braukšanas joslām katrā virzienā, kas izslēgtu frontālas sadursmes iespēju – tas ir biežākais traģēdiju iemesls uz šī ceļa. Turklāt konkrētais ceļš ir vienmuļš, nav atpūtas stāvlaukumu, apdzīvotu vietu vai degvielas uzpildes staciju. Tieši noguruma rezultātā šoferi dažkārt iesnaužas un iebrauc pretējā joslā.

 

Tikmēr gaišreģis Ivo Puriņš aprēķinājis, ka ceļš nav atklāts īstajā datumā. “Bija ļoti daudz pretestības, ļoti daudz faktoru, kas faktiski prasīja pat atklāšanu pārlikt uz citu laiku. Pati atklāšanas diena nozīmē pretestības pārvarēšanu. Kustību uz ceļa grūti kontrolēt, vadītājam grūti kontrolēt savas mašīnas kustības parametrus. Ja šī ceļa vietā būtu sacīkšu trase – būtu ideāli,” viņš skaidro.

 

Zīmīgi, ka šī nav pirmā reize, kad žurnālisti mēģina skaidrot, kas vainas Tīnūžu-Kokneses šosejai.

 

Plašāk “Bez Tabu” sižetā!

 

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.