Home Nopietnāk Tikai līdz 2.janvārim! Ļoti svarīga vēsts no VID daudziem Latvijas iedzīvotājiem

Tikai līdz 2.janvārim! Ļoti svarīga vēsts no VID daudziem Latvijas iedzīvotājiem

0

Valsts ieņēmumu dienests (VID) pirms svētkiem izplatījis daudziem Latvijas iedzīvotājiem būtisku atgādinājumu.

 

 

VID Vērš uzmanību, ka strauji tuvojas termiņš, līdz kuram ikviens, kam izveidojies nodokļu parāds, var pieteikties nodokļu atbalsta pasākumam, un, nomaksājot pamatparādu, pilnībā dzēst nokavējuma un soda naudas. To var paveikt līdz 2018.gada 2.janvārim.  Atbalsta pasākumam var pieteikties gan privātpersonas, gan komersanti, un tas attiecas uz visiem nodokļu veidiem, izņemot nekustamā īpašuma nodokli un solidaritātes nodokli, neatkarīgi no tā, par cik senu laika posmu nodokļu parāds izveidojies.

 

  • personīgi vēršoties jebkurā VID klientu apkalpošanas centrā;
  • izmantojot drošu elektronisko parakstu, nosūtot uz e-pasta adresi vid@vid.gov.lv;
  • sūtot pa pastu uz adresi: Valsts ieņēmumu dienestam, Talejas ielā 1, Rīgā, LV-1978.

 

 

Šobrīd nodokļu atbalsta pasākumam ir saņemti 8499 pieteikumi un pieņemti 6810 lēmumi par nodokļu atbalsta pasākuma piemērošanu par kopējo summu  77 881 433.47 eiro.

 

 

Viens no biežākajiem iemesliem, kādēļ nākas atteikt nodokļu atbalsta pasākuma piemērošanu, ir apstāklis, ka nodokļu maksātājs nav samaksājis lēmuma par nokavēto nodokļu maksājumu piedziņu izpildes izdevumus zvērinātam tiesu izpildītājam.

 

 

Nodokļu pamatparāda, nokavējuma naudas un soda naudas apmēru uz pieteikuma iesniegšanas dienu var precizēt VID EDS. Fiziskās personas, kuras nav EDS lietotāji, informāciju par savu nodokļu pamatparāda apmēru var iegūt, sazinoties ar VID speciālistu, kurš norādīts VID nosūtītajā vēstulē.

 

 

Likumā ir paredzēti vēl daži gadījumi, kad nav iespējams piemērot nodokļu atbalsta pasākumu:

  • ja attiecībā uz nodokļu maksātāju ir pieņemts lēmums par tā saimnieciskās darbības apturēšanu;
  • ja nodokļu maksātājs izslēgts no VID Pievienotās vērtības nodokļa maksātāju reģistra;
  • ja kāda no nodokļu maksātāja amatpersonām ir iekļauta riska personu sarakstā vai nodokļu maksātāja adrese ir iekļauta riska adrešu sarakstā;
  • ja attiecībā uz nodokļu maksātāju tiesa ar nolēmumu ir pasludinājusi maksātnespējas procesu.

 

 

Šo atbalsta pasākumu nepiemēro arī tiem nodokļu maksātājiem, attiecībā uz kuru parādiem savulaik jau tika pieņemti lēmumi saskaņā ar 2012.gada Nodokļu atbalsta pasākuma likumu, ja šie lēmumi joprojām ir spēkā un kuru izpildi VID joprojām uzrauga.

 

 

Jautājumu vai neskaidrību gadījumā aicinām zvanīt uz VID Konsultatīvo tālruni 6712000, izvēloties pirmo tēmu „Nodokļi”, konsultēties klātienē ikvienā VID klientu apkalpošanas centrā vai arī uzdot savu jautājumu VID mājaslapas sadaļā „Kontakti/Uzdot jautājumu VID”. Plašāka informācija par nodokļu atbalsta pasākumu, kā arī iesniegums pieejams VID tīmekļvietnē sadaļā „Nodokļi/Noderīgi/Nodokļu parādi”.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.