Home Nopietnāk Liela nelaime notikusi kādā Rīgas skolā, sākts kriminālprocess

Liela nelaime notikusi kādā Rīgas skolā, sākts kriminālprocess

0

30.novembrī ap plkst. 14 mediķi saņem izsaukumu uz Tomsona ielu Rīgā. Sīkāku informāciju mediķi nesniedz, tomēr no drošiem avotiem TV3 raidījumam “Bez Tabu” zināms, ka 21. vidusskolas skolniece pārdozējusi medikamentus.

 

Uzreiz pēc stundām viņa skolas pagalmā tikusi reanimēta un nogādāta Bērnu slimnīcā, kur atrodas vēl šobrīd, divas nedēļas pēc notikušā. Par notikušo uzsākts kriminālprocess.

 

Persona, kas par notikušo ziņoja “Bez Tabu”, atklājusi, ka skolēni kaut kādas spēles ietvaros lieto baldriāna tabletes. Šo versiju izmeklējusi arī policija, bet pierādījumu šim faktam nav.

 

Skolas direktore kameras priekšā par notikušo nerunā, to aizvien grūti sagremot. Zināms, ka pa vienai tabletei norijušas vēl divas skolnieces – par laimi, bez sekām. Direktore atklāj, ka cietusī meitene teikusi, ka tabletes viņai izrakstījis ārsts. Šajā situācija gan lietotas ne tikai baldriāna tabletes. Tā kā ārsti meitenes stāvokli nekomentē, tiek uzrunāts Austrumu slimnīcas toksikologs Roberts Stašinskis.

 

Viņš atklāj, ka ik gadu slimnīcās tiek nogādāti simtiem cilvēku, kuri saindējušies ar medikamentiem. “Labākajā gadījumā cilvēks izguļas, atveseļojas un dodas mājās, it kā nekas nebūtu bijis. Smagākos gadījumos tas beidzas ar pacienta nāvi,” norāda ārsts.

 

Viņš skaidro, ka baldriāna lietošanas mērķis ir nomierināt centrālo nervu sistēmu. Turklāt, katram medikamentam var būt blakus efekti. Ja šie augu izcelsmes produkti (kā baldriāns) tiek lietoti lielākās devās kā paredzēts, varētu būt reibonis, eiforijas sajūta. Tieši tādēļ ir cilvēki, kas tos lieto apreibināšanās nolūkos. Tomēr kaut kādiem nopietniem veselības traucējumiem šādos gadījumos nevajadzētu būt, norāda toksikologs.

 

Pirms jebkura medikamenta lietošanas jāiepazīstas ar tā instrukciju! Sev izrakstītas zāles nedrīkst piedāvāt citiem.

 

 

 

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.