Home Nopietnāk Otrdien laiks krasi mainīsies

Otrdien laiks krasi mainīsies

1
kaboompics.com
kaboompics.com

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi stāsta par nākamnedēļ gaidāmo laiku.

 

Naktī no sestdienu uz svētdienu, kā arī svētdienas rītā, intensīvās snigšanas rezultātā, daudzviet jūras piekrastē izveidojās vairākus centimetrus bieza sniega sega. Ventspilī svētdienas rītā sniega segas biezums sasniedza 9 cm, Rucavā 7 cm, Pāvilostā 6 cm, bet Liepājā 4 cm.  Kaut arī valsts austrumu daļā aizvadītās dienas pagāja bez būtiskiem nokrišņiem, tomēr ziemeļaustrumos līdz svētdienas rītam saglabājās darba nedēļas sākumā uzsnigušais sniegs (svētdienas rītā Alūksnē reģistrēta 8 cm bieza sniega sega).

 

Pirmdien dienā gaisa temperatūra būs -3…+2 grādu robežās, vien jūras piekrastē var būt vēl par kādu grādu siltāks. Dienas laikā sagaidāmi nelieli nokrišņi, pārsvarā slapjš sniegs un sniegs. Naktī uz otrdienu Latvijai no dienvidrietumiem tuvosies ciklons, kas nesīs siltākas gaisa masas.

 

Otrdien gaisa temperatūra visā Latvijā jau būs virs +5 grādiem, bet centrālajos rajonos termometra stabiņš pakāpsies līdz pat +9 grādu atzīmei. Lielā daļā valsts teritorijas ir sagaidāmi nokrišņi. Līdz ar nokrišņiem pastiprināsies dienvidu puses vējš, kas brāzmās piekrastes teritorijās sasniegs 15-18 m/s. Brāzmainais vējš sāks pierimt vien naktī uz piektdienu, bet visstiprākais vējš ir sagaidāms ceturtdien, kad lielā daļā valsts teritorijas vēja brāzmas sasniegs 15-16 m/s, bet jūras piekrastē pat 20-22 m/s.

 

Gaisa temperatūra pēc otrdienas atkal būs nedaudz zemāka un dienas laikā līdz darba nedēļas beigām vairs tikai vietām būs līdz +5 grādiem. Austrumu rajonos gaisa temperatūra būs 0 grādu robežās.  Nedēļas gaitā Latvijas teritoriju šķērsos vairākas nokrišņu zonas, kas galvenokārt nesīs lietu un slapju sniegu.

 

Jaunākie aprēķini liecina, ka nākamās nedēļas nogalē vēl nav gaidāmas būtiskas laika apstākļu izmaiņas un kārtīgu ziemas iestāšanos vēl nesagaidīsim.

1 COMMENT

  1. Kā lai saprot trīs teikumus rakstā par laika apstākļiem OTRDIEN un pēc .!!!!…..1) Naktī uz otrdienu Latvijai no dienvidrietumiem tuvosies ciklons, KAS NESĪS SILTĀKAS GAISA MASAS !
    2)…OTRDIEN …. gaisa temperatūra visā Latvijā jau būs virs +5 grādiem, bet centrālajos rajonos termometra stabiņš pakāpsies līdz pat +9 grādu atzīmei.
    3)……Gaisa temperatūra PĒC OTRDIENAS atkal B Ū S nedaudz Z E M Ā K A!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.