Home Nopietnāk Laika prognoze 7 dienām: Vai beidzot sagaidīsim īstu ziemu?

Laika prognoze 7 dienām: Vai beidzot sagaidīsim īstu ziemu?

0
pexels.com/Kristin Vogt/CC0 License
pexels.com/Kristin Vogt/CC0 License

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra speciālisti stāsta par turpmākajās septiņās dienās gaidāmo laiku. Izskatās, ka cerības uz īsti ziemīgu laikapstākļu iestāšanos aizvien jāatliek, jo nākamajā nedēļas nogalē dienās vēl gaidāms pat +5…+7 grādu siltums.

 

Aizvadītajā nedēļas nogalē laika apstākļus noteica aktīvs ciklons, tādēļ daudzviet pastiprinājās vējš, bet nokrišņi tika novēroti tikai vietām. Svētdien dienvidu, dienvidrietumu vējš, daudzviet brāzmās sasniedza 15-19 m/s, bet jūras piekrastē, tai skaitā Liepājā un Ventspilī pat 19-22 m/s.

 

Darba nedēļas sākumā, ar aizejošo ciklonu saistītā, nokrišņu zona vēl turpinās šķērsot valsti, nesot slapju sniegu un sniegu (vietām sniega sega kļūs par 1-4 cm biezāka). Pirmdien atmosfēras spiediens nedaudz paaugstināsies, vējš pierims un kopējais mākoņu daudzums samazināsies, tomēr pāri Latvijai virzīsies atsevišķas gubu-lietus mākoņu zonas, daudzviet nesot īslaicīgus nokrišņus – slapju sniegu un lietu. Maksimālā gaisa temperatūra gaidāma -2…+5° intervālā.

 

Līdzīgi laika apstākļi saglabāsies arī naktī uz otrdienu un tās pirmajā pusē. Pierimstot vējam un samazinoties mākoņu daudzumam, gaisa temperatūra naktī vietām noslīdēs līdz 5…-7°, bet dienā nepārsniegs -2…+5°. Nakts stundās veidosies dūmaka, migla, bet dienā gaidāmi īslaicīgi nokrišņi. Otrdienas vakarā Latvijas teritoriju sasniegs jau nākamais ciklons, tādēļ valsti šķēros plašāka nokrišņu zona – teritorijas lielākajā daļā gaidāmi mēreni nokrišņi, pastiprināsies arī dienvidrietumu vējš, kas brāzmās sasniegs 15-19 m/s, bet atklātajā jūrā pat 20 m/s. Līdz ar mākoņu daudzuma palielināšanos, nakts būs nedaudz siltāka, bet dienā austrumu puses vēji Latvijā  ienesīs aukstāku gaisu, tādēļ gaisa temperatūra, atkarībā no ģeogrāfiskā novietojuma, dienas gaitā nemainīsies vai pat pazemināsies.

 

Trešdienas pēcpusdienā atmosfēras spiediens atkal īslaicīgi paaugstināsies, līdz ar to mitēsies arī nokrišņi un vējš, bet jau naktī uz ceturtdienu Latviju sasniegs nākamais ciklons.

 

Šī brīža prognozes liecina, ka nedēļas izskaņā un nogalē no jauna pastiprināsies vējš, piekrastes rajonos brāzmās sasniedzot 15-19 m/s, bet līdz ar brāzmaino vēju Latvijā ieplūdīs nedaudz siltāks gaiss. Dienā vietām gaisa temperatūra sasniegs +5…+7°, bet naktī tikai vietām termometra stabiņš noslīdēs zem 0° atzīmes.

 

Prognozes par ciklonu trajektorijām un ar to saistītajām laika parādībām nedēļas gaitā vēl tiks precizētas – sekojiet līdzi jaunākajai informācijai LVĢMC mājas lapā un Twitter kontā.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.