Home Nopietnāk Laika prognoze nedēļai: Labas ziņas sniega gaidītājiem

Laika prognoze nedēļai: Labas ziņas sniega gaidītājiem

0
freestocks.org
freestocks.org

Par turpmākajās septiņās dienās gaidāmo laiku stāsta Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi.

 

Aizvadītajā nedēļas nogalē Latvijas teritoriju šķērsoja ciklons, kas vietām, galvenokārt rietumu rajonos, atnesa stipru lietu un brāzmainu vēju. Naktī uz svētdienu nolijušais lietus daudzums Mērsragā sasniedza 20 mm, Ainažos 18 mm, Rucavā 17 mm, bet Kuldīgā 15 mm. Atsevišķās novērojumu stacijās nokrišņu daudzums bijis vēl lielāks, ja ņem vērā sestdienas vakarā nolijušo lietus daudzumu. Vēja brāzmas jūras piekrastē pastiprinājās līdz 15 m/s, kamēr līča piekrastē līdz 14 m/s.

 

Šonedēļ laika apstākļus lielākoties noteiks ciklonu darbība, līdz ar to pa laikam gaidāmi jauni nokrišņi. Līdz ar aukstāku gaisa masu, kas Latviju sasniedza svētdien, daudzviet gaisa temperatūra pazemināsies un biežāk nokrišņus varēsim sagaidīt kā slapju sniegu un sniegu.

 

Pirmdien nokrišņi galvenokārt gaidāmi tikai Latvijas rietumu rajonos, kur brīžiem lietus būs intensīvs, pārējā valsts teritorijā diena paies bez būtiskiem nokrišņiem. Piekrastes rajonos gan naktī uz pirmdienu, gan arī dienas laikā saglabāsies brāzmains vējš, kas pastiprināsies līdz 15-16 m/s. Gaisa temperatūra gan naktī, gan dienā būs -1…+4 grādu robežās, bet nedaudz siltāks būs jūras piekrastē, kur dienas laikā termometra stabiņš pakāpsies līdz +7°.

 

Turpmākās darba nedēļas laikā Latvijai no dienvidiem līdz ar ciklonu darbību pietuvosies jaunas nokrišņu zonas, kas biežāk atnesīs slapju sniegu un sniegu. Gaisa temperatūra gan naktī, gan dienā palielinātā mākoņu daudzuma dēļ gaidāma līdzīga – galvenokārt -2…+5° robežās. Trešdien un ceturtdien atsevišķos reģionos, galvenokārt austrumos, izveidosies arī neliela sniega kārta.

 

Šī brīža prognozes liecina, ka darba nedēļas izskaņā – naktī uz piektdienu Latvijas teritorijai no dienvidiem pietuvosies aktīvs ciklons, kas nesīs jau intensīvus nokrišņus – lielākoties slapju sniegu un sniegu. Pastāv varbūtība, ka snigšana vietām pat būs stipra un sniega segas biezums palielināsies par vairākiem centimetriem. Aicinām nedēļas laikā sekot līdzi aktuālākajām laika apstākļu prognozes izmaiņām!

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.